7. 9. 2019

Slovácko zvládlo obrat s Plzní, tři body pro Duklu a Slavii

Ve třetím kole 1. ligy žen si Slovácko poradilo s Plzní 2:1, Dukla vyhrála v Brně a Slavia vysoko porazila Pardubice.

Slovácko se opět představilo na hlavním stadionu v Uherském Hradišti, kde tentokrát hostilo Viktorii Plzeň. V úvodních minutách nebezpečně střílela domácí Saagerová, zamířila však těsně nad branku. Na druhé straně to zkoušela z dálky Mrázová, ale také branku o kousek minula. Nemusela však smutnit dlouho, když využila zaváhání v domácí rozehrávce a přesnou střelou o tyč poslala Západočešky do vedení.

Brankový rozdíl ovšem netrval dlouho, za pět minut Slovácko předvedlo povedenou kombinaci středem hřiště, ve které se na konci nemýlila Krejčířová a překonala Michaelu Radovou v hostující brance. Vedení Plzni mohla před přestávkou vrátit opět Mrázová, ale z úhlu minula branku. „První poločas byl z naší strany takový divný, nedokázaly jsme si pořádně přihrát, byla to taková překopávaná,“ popsala první dějství domácí útočnice Strožová.

Po hodině hry měla právě ona velkou příležitost poslat domácí tým do vedení, ale svůj lob poslala nad branku. Slovácko šlo za výhrou a vytvořilo si tlak, střela Shugartsové však také mezi tyče nezamířila. Viktorii držela ve hře brankářka Radová, která včas vyběhla proti Saagerové.

Nakonec se domácí fotbalistky přeci jen radovaly, když je poslala dvacet minut před koncem do vedení zkušená Strožová. „Povedená ulička a náběh za obranu, gólmanku jsem si dala na zem, a pak už jsem střílela do prázdné branky. Věděla jsem co chci udělat, takže to v podstatě bylo jednoduché, nad ničím jsem nepřemýšlela,“ uvedla střelkyně druhé domácí branky.

Plzeň se však nevzdávala a o dvě minuty později Mrázova orazítkovala břevno za brankářkou Růžičkovu. Navýšit vedení se nepovedlo kapitánce Janíkové, proti jejíž střele opět zasáhla dobře hostující brankářka. „Po přestávce jsme hru zpřesnily a lépe kombinovaly, následně se nám podařilo vstřelit vítězný gól,“ hodnotila hru ve druhém poločase Strožová.

V závěrečných minutách již gól diváci neviděli, a tak si Slovácko připsalo druhou výhru v sezoně. Radost z výhry nezkazilo domácím hráčkám ani deštivé počasí, které celé utkání v Uherském Hradišti panovalo. „Vůbec mi to nevadilo, je to lepší, než kdyby bylo parno. Počasí super, dobře jsme si zahrály a děkuji holkám, jsme rády za výhru,“ uvedla na závěr střelkyně vítězné branky Katarina Strožová.

1. FC Slovácko – FC Vitkoria Plzeň 2:1 (1:1)
27. Krejčířová, 71. Strožová - 22. Mrázová

Brněnské fotbalistky se ve třetím kole představily poprvé na domácí půdě, kde hostily Duklu. Oba celky si nechaly branky až na druhý poločas. Nejdříve šly do vedení Pražanky, když se trefila v 56. minutě Skálová. Domácí hráčky však zanedlouho vyrovnaly díky Šárce Krištofové. Za Duklu se ovšem ještě trefily Houbová se Skálovou a Pražanky si odvezly z Brna všechny tři body.

Lokomotiva Brno H.H. – FK Dukla Praha 1:3 (0:0)
59. Krištofová Š. - 56. a 80. Skálová, 71. Houbová

Třetí utkání se odehrálo v tréninkovém centru Slavie v pražském Edenu, kam dorazily Pardubice. Pražanky potvrdily roli jasného favorita a v poločase již vedly 7:1, když Kožárová nasázela hattrick. I po změně stran pokračovala velká převaha sešívaných, které nakonec zvítězily 13:1 i díky čtyřem trefám Svitkové. První branku Pardubic po návratu do nejvyšší soutěže si připsala před přestávkou Dvořáková.

SK Slavia Praha – FK Pardubice 13:1 (7:1)
3., 7., 52. a 60. Svitková, 18., 24. a 45. Kožárová, 55. a 67. Necidová, 10. Perssonová, 38. Divišová, 73. Jarchovská, 82. Khýrová – 39. Dvořáková