20. 7. 2020

Slovenka Šurnovská posiluje Slavii

Slavia ohlásila třetí letní posilu, z kyperského Apollonu přichází slovenská reprezentantka Martina Šurnovská. První posilu oficiálně představila i Dukla a sparťanka Matoušková míří do italské ligy.

V pondělí po poledni oznámila Slavia na sociálních sítích třetí letní posilu, po Šlajsové s Karasovou přichází do Vršovic jednadvacetiletá slovenská reprezentantka Martina Šurnovská. „Jsem ráda, že se po sedmi letech vracím do Slavie. Těším se na novou sezonu a věřím, že se uvidíme při Lize mistryň tady na stadionu v Edenu,“ komentovala mladá záložnice.

„V Apollonu mi skončila smlouva a nedohodli jsme se na podmínkách prodloužení. Jsem velmi zvědavá na českou ligu, jsem plná očekávání a nových výzev. Působení ve Slavii pro mě bude po všech stránkách výrazně obohacující. Věřím, že do týmu rychle zapadnu a spolu se vydáme na cestu dalších úspěchů,“ prozradila na FB Slovanu Bratislava, kde také dříve Šurnovská působila.

Novou posilu představila oficiálně i Dukla, na Julisku přichází z dorostu Slavie Tereza Prošková. „Chci se prosadit do základní sestavy a být platnou hráčkou týmu a s ním bojovat o umístění v Top 4,“ uvedla v prvním rozhovoru na facebooku Pražanek. „Tréninky mi vyhovují, protože jsou vedeny ve svižném tempu. Holky v kabině mě přijaly přátelsky. Týmu můžu nabídnout bojovnost, rychlost, zarputilost a plné nasazení při zápasech i v tréninku,“ věří Prošková. Na trase Eden – Juliska jsou navíc další mladé fotbalistky.

Naopak českou ligu opouští Gabriela Matoušková, členka širšího kádru české reprezentace. Nyní již bývalá útočnice Sparty mění rudý dres za růžový, nově bude nastupovat v nejvyšší italské soutěži za Pink Bari.

foto: slavia.cz