26. 1. 2020

Sobotní výhry českých týmů nad zahraničními soupeři

Dukle a Slovácku se v sobotu proti zahraničním soupeřům dařilo. Pražanky doma porazil Fortunu Dresden, Moravačky zvítězily ve Vídni. Již ve středu Pardubice podruhé podlehly polskému Walbrzychu a v pátek sparťanky nestačily na žáky Dukly.

Dukla si na Julisku pozvala německý tým 1. FFC Fortuna Dresden a převahu Pražanky zužitkovaly až v závěru duelu. Trápení v koncovce proti celku hrajícímu Landesligu ukončila až v 79. minutě Dudová, následně přidala ještě rychlé dvě branky Skálová. Dukla si tak připsala výhru 3:0 a stejným výsledkem skončilo i následné utkání dorostenek.

Slovácko v sobotu cestovalo do Vídně a ženy i dorostenky v Rakousku zvítězily. Čtvrtý tým 1. ligy žen porazil Austrii Vídeň po brankách Janíkové, Psotkové a Žufánkové 3:1, mladší kolegyně se radovaly z výhry 4:0, když se dvakrát trefila Polášková a další branky přidaly Jelínková s Tomečkovou.

Pardubické fotbalistky čekala na soustředění odveta s polským Walbrzychem a Východočeškám nestačily ani dvě vstřelené branky Dvořákové a jedna Kunákové a se soupeřkami prohrály 3:4.

V pátek poměřily síly sparťanky s žáky Dukly a svěřenkyně trenéra Bartalského udržely krok s mladíky pouze v prvním poločase. Letenský tým dal prostor třem testovaným Američankám a jedné Kanaďance, do obou poločasu nasadila Sparta rozdílné jedenáctky. Před přestávkou sice dokázala vyrovnat Lucie Martínková, ve druhém dějství však chlapci rozhodli o své výhře 5:1.