4. 10. 2020

Sobotní výhry Sparty, Slavie a Lokomotivy

V sobotních utkáních šestého kola nejvyšší soutěže žen se dařilo domácím celkům. Sparta si poradila s Libercem, Slavia porazila Plzeň a Lokomotiva Brno zdolala Duklu. Hostující celky se neprosadily.

Vedoucí Sparta hostila v sobotu po poledni na Strahově Slovan Liberec a Severočešky začaly nebojácně. Mladá reprezentantka Dinh Thanhová byla na hrotu Slovanu aktivní, ale do vedení šly domácí fotbalistky. Lucie Martínková si v 11: minutě navedla míč z pravé strany na střed hřiště a levou nohou otevřela skóre.

Pražanky měly převahu, Slovan předváděl zajímavé výpady, ale bez gólového využití. Další branka nejlepší střelkyně ligy nebyla uznána pro ofsajd, stav duelu se tak měnil těsně před pauzou, když se radovala Křivská.

I ve druhém poločase byl obraz hry podobný, sparťankám se nedařilo najít recept na obranu Liberce. V 56. minutě Martínková obešla brankářku Zuchovou, na brankové čáře ji však zastoupila kapitánka Veronika Černá.

Slovan opět zahrozil díky Dinh Thanhové, ale gólu nedosáhl. Bohužel se utkání neobešlo bez zranění, nejdříve odstoupila domácí Ringelová, čtvrt hodiny před koncem opouštěla na nosítkách hřiště s těžkým zraněním kolena liberecká Čiperová.

Následně udeřily domácí fotbalistky, přesněji Lucie Martínková, která během čtyř minut přidala další tři branky a upevnila si vedení v tabulce střelkyň. Sparta tedy zvítězila 5:0 a na prvním místě je nadále stoprocentní.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 5:0 (2:0)
11., 78., 81. a 82. Martínková L., 44. Křivská

Brněnská Lokomotiva přivítala v Hrušovanech Duklu a povedl se jí úvod utkání. Hned ve třetí minutě poslala domácí do vedení Ondřejková, následně se dvakrát v krátkém rozmezí trefila Chlápková. Hned po změně stran se prosadila z pokutového kopu Kovaliková a Brňanky se po výhře 4:0 vyhouply na čtvrtou příčku.

Lokomotiva Brno H.H. - FK Dukla Praha 4:0 (3:0)
17. a 19. Chlápková, 3. Ondřejková, 49. Kovaliková (p.)

Slavia hostila na domácí půdě Viktorii Plzeň, která byla posilněna ziskem prvních bodů v minulém kole. Poslední celek tabulky však na favorita nestačil, Pražanky šly do vedení pro gólu Kožárové. Hned z kraje druhého poločasu přidala druhý zásah Persson a třetí branku vstřelila Szewieczková.

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)