11. 9. 2018

Sparta a Slavia vstoupí do Ligy mistryň na půdě soupeřů

Úvodní utkání na půdě soupeřů mají před sebou oba čeští zástupci v Lize mistryň. Spartu čeká ve středu nizozemský Ajax, Slavia se ve čtvrtek utká s litevskou Gintrou. 

Mistrovská Sparta měla účast mezi 32 kluby z celé Evropy zajištěnu díky vítězství v ligovém ročníku, druhá Slavia musela projít letní kvalifikací. Letenský celek začne na půdě nizozemského mistra AFC Ajax. „V porovnání s PAOK Soluň, se kterým jsme hráli loni, to bude těžší soupeř,“ sdělil pro sparta.cz trenér sparťanek Peter Bartalský. „Pokusíme se mu vyrovnat. Chceme se připravit tak, abychom podali výkon, který by nám pomohl dostat se do druhého kola. Pro úspěch uděláme maximum,“ dále uvedl letenský kouč.

Slavia se v duelu s litevském celkem Gintra Universitetas pokusí navázat na předchozí dvě účasti ve čtvrtfinále LM, lehké to však mít nebude. "Není to top tým, bude na naší úrovni, takže se s tím popereme. Nejedná se o outsidera, očekávám vyrovnané zápasy. Bude hrát roli každý detail, každá maličkost v naší hře a hodně napoví výsledek z prvního zápasu venku. Tyto týmy hrají obecně náročný, hodně technický fotbal," konstatoval pro slavistickenoviny.cz trenér Slavie Pavel Medynský.

Oba české celky byly při losování Round of 32 mezi nasazenými, a proto začínají svá utkání na hřišti soupeřů, domácí odvety jsou na programu za 14 dní.

12.9. 19:00 AFC Ajax – AC Sparta Praha (De Toekomst, Duivendrecht)
13.9. 17:00 Gintra Universitetas – SK Slavia Praha (Central Stadium, Šiauliai)

26.9. 18:00 AC Sparta Praha – AFC Ajax (Generali Arena, Praha)
27.9. 18:30 SK Slavia Praha – Gintra Universitetas (FK Viktoria Žižkov, Praha)