9. 9. 2018

Sparta jasně přehrála Plzeň, vysoko vyhrála i Slavia na Slovácku

Generálka na Ligu mistryň pražským „S“ vyšla, Sparta nasázela Plzni deset branek, stejným poměrem zvítězila i Slavia na Slovácku. Brněnská Lokomotiva remizovala s Libercem, Dukla si odvezla z Hradce tři body.

Před samotným utkáním Sparty s Plzní došlo na slavností ceremoniál, manažer Sparty Dušan Žovinec v neděli slaví 60. narozeniny, a tak proběhlo společné blahopřání. S přáním všeho nejlepšího se samozřejmě přidáváme.

Od prvních minut měla Sparta převahu, první střelecké pokusy sice mezi tyčemi ještě neskončily, v osmé minutě již však otevřela skóre kapitánka Odehnalová. O minutu později byl brankový rozdíl dvougólový, trefila se Američanka Strom. Plzeňské fotbalistky se snažily proti favoritovi kombinovat, ale kvalita byla na straně domácích, které trestaly každé zaváhání. Stašková orazítkovala nejdříve jen břevno, po půlhodině hry zvýšila vedení Burkenroad. Do přestávky však Pražanky přidaly další branky, třikrát se trefila Stašková, jednou mířila přesně Bužková. Velkou příležitost Západočešek na korekci výsledku spálila Mášová.

I po změně stran pokračovala převaha Sparty, která rychle přidala další branky. Nejdříve se počtvrté v utkání radovala Stašková, následně své druhé branky přidaly Burkenroad s Bužkovou. Letenský tým tedy nasázel soupeřkám deset branek a v sezoně ještě neinkasoval. „Byla to pro nás příprava před LM, daly jsme si před utkáním jasné pokyny, které jsme si na hřišti plnily. I přes vysoké vedení jsme pokračovaly ve vysokém tempu, byl to jeden ze splněných úkolů, nepolevovat ani za rozhodnutého stavu,“ uvedla po utkání domácí kapitánka Adéla Odehnalová.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 10:0 (7:0)
34., 37., 44. a 52. Stašková, 29. a 54. Burkenroad, 40. a 57. Bužková, 8. Odehnalová, 9. Strom
Statistiky

Deset branek vstřelily svému soupeři také Slávistky, které úřadovaly na Slovácku. Už v prvním poločase se trefila třikrát do sítě svého bývalého klubu Michaela Dubcová, ještě o jednu branku více ale dala v utkání její spoluhráčka z útoku Kožárová. Slavia si tedy připsala třetí vysokou výhru v sezoně a také ještě neinkasovala.

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 0:10 (0:7)
11., 65., 67. a 75. Kožárová, 8., 26. a 42. Dubcová M., 9. Proffitt, 14. Svitková, 6. Bartovičová
Statistiky

První góly a první výhru si ve třetím kole připsala Dukla v Hradci Králové. Domácí fotbalistky sice vedly, ale do přestávky otočila dvěma trefami skóre slovenská reprezentantka Košíková. Ve druhém poločase pojistily výhru Pražanek Beránková, a tak Hradec zůstává bez bodu na poslední příčce tabulky.

FC Hradec Králové – FK Dukla Praha 1:3 (1:2)
13. Danihelková - 27. a 35. (pen.) Košíková, 56. Beránková
Statistiky

V sobotu před polednem zamířil do Brna liberecký Slovan, ale diváci v Horních Heršpicích branku neviděly. Oba celky se tedy rozešly smírně 0:0, pro Severočešky šlo o zisk prvního bodu, Lokomotiva se posunula na čtvrtou příčku.

Lokomotiva Brno H.H. – FC Slovan Liberec 0:0