3. 2. 2019

Sparta nestačila na Turbine Potsdam

Také Sparťanky se o víkendu utkaly s německou Postupimí. Na Strahově Pražanky podlehly soupeřkám 0:1, dařilo se Dukle a Lokomotivě Brno. Plzeň, Slovácko a Hradec Králové svým soupeřům podlehly.

První větší příležitost měla domácí Lucie Martínková, ale úspěšnější byla brankářka. Na druhé straně mířila těsně nad branku Schwalmová, stejné hráčce nebyla uznána přesná trefa pro ofsajd. Dále byly nebezpečnější spíše Němky, do vedení je chvilku před přestávkou dostala Rauchová.

I po změně stran byly hráčky Turbine Potsdam nebezpečnější, Sparta své ojedinělé výpady nedokázala využít. Především Staškovou dvakrát vychytala brankářka Fischerová, další gól Postupimi opět pro ofsajd neplatil. Z mrazivého a větrného Strahova si tak Turbine odvezla těsnou výhru 1:0.

AC Sparta Praha – 1. FFC Turbine Potsdam 0:1 (0:0)
Branka:
44. Rauchová

V prvním přípravném utkání se dařilo pražské Dukle, která doma na Julisce porazila maďarskou Astru 4:1, vysokou výhru si také připsaly fotbalistky Lokomotivy Brno, ty si doma poradily s NMŠK Bratislava poměrem 7:0.

Naopak Viktoria Plzeň před týdnem nestačila na B tým Bayernu Mnichov, kombinovaný tým Slovácka dnes podlehl slovenské Myjavě gólem z posledních minut. Hradci Králové proti polskému Walbrzychu v sobotu nevyšla poslední dvacetiminutovka a Východočešky soupeřkám podlehly.