13. 3. 2018

Sparta porazila Liberec a je druhým finalistou poháru

Druhým finalistou poháru FAČR žen se stala pražská Sparta, která v semifinále porazila Slovan Liberec. Ve finále se tak střetnou Pražanky se Slováckem, které po pokutových kopech vyřadilo Slavii.

Duel mezi Libercem a Spartou se odehrál v úterý večer na pražském Strahově a od úvodních minut měly Pražanky tlak. V první šanci vychytala Bužkovou Horáčková, zanedlouho Ringelová mířila pouze do boční sítě. Sparťanky zahrávaly velké množství rohových kopů, ale prosadit se jim nedařilo.

Do vedení tak šel letenský celek po uvolnění Bužkové na levé straně, která našla před brankou Staškovou a ta na přední tyči usměrnila míč do sítě. Severočeškám se však podařilo vyrovnat, z trestného kopu překvapila brankářku Zuchovou Šušolová, která využila špatně postavené zdi domácích.

Před přestávkou však nejdříve skvělým zákrokem vytáhla Horáčková střelu Bertoholdové nad branku, po následném rohovém kopu se již Sparta radovala. Druhou branku dala opět Stašková.

Hned po přestávce přidaly Pražanky třetí branku, centr Bužkové poslala hlavou do sítě střídající Nepokojová. Zdálo se, že je rozhodnuto, hrálo se převážně na polovině Liberce, ale další branku se Spartě nedařilo vstřelit. Ve velké šanci selhala Stárová, která mířila nad branku.

Liberec se dočkal snížení, v samotném závěru se radovala Lišková, která přehodila hlavou Zuchovou, ale na další příležitosti již Severočešky neměly čas a nakonec podlehly Spartě těsně 2:3. Pražanky tedy postupují do finále poháru, kde je čeká Slovácko. Finálový duel se odehraje 19. května, místo střetnutí ještě nebylo určeno.

Semifinále poháru FAČR žen
FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 2:3 (1:2)
SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko 2:2 (2:0), 2:3 pen.
Výsledky a statistiky

Liberec - Sparta 2:3 (13.3.2018, semifinále poháru FAČR žen, Praha - TCM Strahov UMT)