12. 9. 2020

Sparta porazila Slovácko, Slavia si poradila s Duklou

Před reprezentační přestávkou se ve 4. kole 1. ligy žen dařilo pražským „S“, vyhrál také Liberec v Plzni a první tři body bere brněnská Lokomotiva.

Slavia v Horních Měcholupech hostila Duklu a byla velkým favoritem utkání. Po prohraném derby se Spartou si sešívané zastřílely a zvítězily vysoko 7:0. Skóre utkání mohla načít již ve třetí minutě domácí Kožárová, sama faulována ale neproměnila pokutový kop. Zanedlouho však přeci jen šla Slavia do vedení. Při spolupráci bývalých Plzeňanek centrovala Karasová a hlavou mířila přesně Šlajsová.

Proti navýšení vedení byla brankářka Dolejšová, která reflexivně vyrážela další střelecký pokus na břevno, na zakončení Veselé už ovšem nestačila. Již v 17. minutě dala finální podobu poločasovému výsledku přesnou střelou Persson.

Hned po změně stran se podruhé v utkání radovala Šlajsová, která zamířila přesně k tyči a za pár minut střílela Persson, jejíž střelu si tečovala do vlastní sítě Beránková. Další zásah přidala opět Veselá po nahrávce Karasové a stejná hráčka se dvacet minut před koncem radovala z hattricku. Do konce utkání se už jen dvakrát ozvala konstrukce hostující branky a Slavia tak zvítězila 7:0.

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha 7:0
15., 51. a 69. Veselá, 11. a 46. Šlajsová, 17. Persson, 49. vlastní

Šlágrem čtvrtého kola byl duel o první místo mezi Slováckem a Spartou. V Uherském Hradišti byly Pražanky nebezpečnější a po rohovém kopu se hlavou trefila Pochmanová. Největší šanci domácích v prvním dějství ale neproměnila Dvořáková.

V úvodu druhého poločasu se prosadila důrazná Lucie Martínková a zkušená útočnice proměnila i pokutový kop po ruce domácí obránkyně. Moravačky dokázaly v závěru jen korigovat, po brance Krejčířové podlehlo Slovácko Spartě 1:3.

1.FC Slovácko - AC Sparta Praha
88. Krejčířová – 47 a 57. (pen.) Martínková L., 17. Pochmanová

Již dopoledne hostila brněnská Lokomotiva fotbalistky Pardubic a domácí hráčky získaly první tři body sezony, když porazily soupeřky po trefách Kovalikové s Ganiecovou 2:1. Jediný gól Novotné Pardubicím na body nestačil.

Lokomotiva Brno H.H. - FK Pardubice 2:1 (2:1)
16. Kovaliková, 42. Ganiecová – 37. Novotná

Viktorii Plzeň vedl do utkání proti libereckému Slovanu trenér Daniel Prokop, který byl pověřen vedením týmu po odvolání Eduarda Kubaty. Ovšem ani ve čtvrtém kole Západočešky na body nedosáhly, za Liberec přesně mířily Buryánová s Bohatovu a Severočešky zvítězily 2:0.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 0:2 (0:2)