23. 4. 2017

Sparta, Slavia, Hradec a Plzeň vítězně vstoupili do nadstavby

Ve třech sobotních duelech se podařil vítězný vstup do nadstavbové části 1. ligy žen Spartě, Slavii a Hradci, v neděli porazila Plzeň Zbrjovku.

Sparťanky přivítaly na Strahově Slovácko a v převážnou část utkání měly ve své moci. Od úvodu byly aktivnější, ale proti bránícímu se Slovácku se jim však nedařilo prosadit. Letenskému celku se nedařila finální fáze, koncovka byla nepřesná a nedůrazná. Slovácku se nedařilo udržet míč na svých kopačkách, a tak bylo pod tlakem.

Pražanky se dostaly do vedení v 26. minutě, když proměnila pokutový kop Mocová, který byl nařízen za faul na Lucii Martínkovou. Hned o čtyři minuty později přidala druhou branku Bužková a bylo 2:0. Když před pauzou zamířila Lucie Martínková pouze do břevna, odcházely oba celky do šaten za dvoubrankového vedení Sparty.

Pár minut po přestávce patřilo Slovácku, ale ani největší závar před domácí brankou nedokázaly Moravačky přetavit v branku. Pak se již Pražanky opět dostaly do tempa a pokračovala hra téměř na jednu branku. Sparta ze své převahy vytěžila jednou branku, když se podruhé v utkání přesně trefila Bužková. Další příležitosti domácích zůstaly nevyužity a utkání skončilo výhrou Sparty 3:0.

AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 3:0 (2:0)
30. a 62. Bužková, 26. Mocová (pen.)
Zápis utkání

Vedoucí Slavia hostila na Xaverově čtvrtý Liberec a i tentokrát domácí svěřenkyně trenéra Medynského dokázaly Severočešky porazit. Do přestávky vedl vršovický celek již 4:1, a když po přestávce přidala Slavia další čtyři branky, mohla slavit výhru 8:1. Tři brnky vsítila Kožárová, dvakrát mířia přesně Bartoňová. V dalším je na programu první derby v nadstavbové části, v neděli na Xaverově od 13 hodin změří síly Slavia se Spartou, která na sešívané ztrácí jeden bod.

SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 8:1 (4:1)
10., 42. a 46. Kožárová Tereza, 27. a 57. Bartoňová, 9. Pincová, 60. Pěničková, 85. Szewieczková - 32. Dlouhá

První utkání v druhé polovině tabulky svedlo dohromady pražskou Duklu a Hradec Králové. Východočešky z měření sil vyšly vítězně, když vyhrály 3:1 a o všechny branky se postarala Brázdová. Hradec tak získal na úvod nadstavbové části důležité body v boji o záchranu, když odskočil posledním Zbrojovačkám na rozdíl čtyř bodů.

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 1:3 (1:2)
18. Čížková - 8., 23. a 62. Brázdová

V jediném nedělním duelu porazila pátá Viktoria Plzeň poslední Zbrojovku Brno 5:1, na zisku tří bodu se podílela hattrickem mladá reprezentantka Šlajsová.

FC Viktoria Plzeň - FC Zbrojovka Brno 5:1 (2:0)