13. 11. 2021

Sparta, Slavia i Slovácko za tři body

V posledním kole podzimní části nejvyšší soutěže žen se dařilo favoritům. Sparta si poradila s Plzní, Slavia porazila Duklu a Slovácko těsně zvítězilo v Brně. Pardubice s Libercem nehrály.

Dvanácté kolo 1. ligy žen mělo na programu nakonec pouze tři utkání, která se odehrála kompletně v sobotu. Duel Pardubic s Libercem byl odložen kvůli nákaze covid-19 v domácím týmu. Sparta po poledni hostila na Strahově plzeňskou Viktorii a nakonec zvítězila 5:1. Pražanky šly rychle do vedení, když pokutový kop za faul na Ringelovou proměnila Lucie Martínková, následně se však trápily v zakončení. Až po půl hodině hry využila centru Cvrčkové z pravé strany Pochmanová. Viktoriánkám se však těsně před pauzou podařilo snížit, po rohovém kopu se prosadila Adéla Radová.

Po změně stran hledala Sparta dlouho recept na hostující obranu, až v 72. minutě se trefila střídající Křivská. Čtvrtou branku přidala také střídající hráčka, chytrým obloučkem rozvlnila síť Bužková. Na konečných 5:1 upravila druhou trefou v utkání Lucie Martínková.

„Pro nás je to vždy těžký zápas, snažíme se nedostat brzo gól, ale to se nám dnes nepovedlo,“ uvedla k úvodu hostující Adéla Radová, která se do Plzně vrátila právě ze Sparty. Chvilku před přestávkou dokázala snížit na rozdíl jediné branky a Viktoriánky dlouhé minuty nenechal Pražanky odskočit na větší rozdíl. „Vstřelená branka nám pomohla. Něco jsme si řekly v kabině, plnily jsme pokyny trenéra, snažily se, hrály jsme tvrdě a nic jsme nevypouštěly. To bylo to, co nám neslo ovoce,“ doplnila.

Lucie Martínková se trefila proti Plzni dvakrát. „Opět jsme si od první do poslední minuty šly za svým. Chtěly jsme zopakovat dobrý výkon ze středeční dohrávky na Slovácku, což si myslím, že se nám v některých fázích povedlo, v některých zase méně. Máme ale tři body a jdeme zápas od zápasu. Teď nás čeká v sobotu pohár, a pak se soustředíme na reprezentaci,“ sdělila útočnice domácích.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 5:1 (2:1)
5. (p.) a 90. Martínková L., 32. Pochmanová, 72. Křivská, 84. Bužková – 44. Radová A.

Hodinu po poledni začalo také utkání dvou pražských týmů Slavie a Dukly. V našem přímém přenosu potvrdily domácí slávistky roli favoritek a rychle vedly. Již po dvaceti minutách vedl vršovický celek o čtyři góly, když se dvakrát trefila Szewieczková a po jedné brance přidaly Růžičková s Necidovou. Další branky již favoritky nepřidaly. Slavia je za vedoucí Spartou o skóre druhá, sešívané však mají k dobru středeční dohrávku se Slováckem, kterou Vám také nabídneme v živém vysílání.

SK Slavia Praha – FK Dukla Praha 4:0 (4:0)
9. a 21. (p.) Szewieczková, 14. Růžičková, 17. Necidová

V bitvě o Moravu přijelo do Brna Slovácko, které v prvním měření sil zvítězilo 4:0. Domácí Lokomotivě se v posledních utkáních nedaří, hostující hráčky však nakonec zvítězily o jeden gól. Slovácko poslala do vedení v 17. minutě Příkaská, na začátku druhého poločasu pak navýšila vedení Jelínková. Deset minut před koncem snížila z pokutového kopu domácí kapitánka Ruslerová, na bodový zisk pro Lokomotivu to ale nestačilo.

Lokomotiva Brno H.H. – 1.FC Slovácko 1:2 (0:1)
79. Ruslerová (pen.) - 17. Příkaská, 48. Jelínková

Poslední utkání dvanáctého kola mezi Pardubicemi a Libercem bylo již v týdnu odloženo kvůli nákaze covid-19 v domácím týmu.

1. liga žen – dohrávka 2. kola

17.11. 14:00 SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko (Eden – UMT) / možnost 13:00 (H.Měcholupy)