10. 11. 2021

Sparta v dohrávce na Slovácku dominovala

Středeční dohrávku 3. kola 1. ligy žen zvládly lépe sparťanky, které v Kunovicích porazily Slovácko 6:1.

Slovácko před deseti dny potrápilo Spartu na Strahově a nakonec těsně prohrálo 1:2. Středeční dohrávku třetího kola ovšem ovládly Pražanky, které se v prvním poločase radovaly hned pětkrát. Po osmi minutách hry využila Kotrčová špatného odkopu domácí obrany a otevřela skóre. Zanedlouho napřáhla ke střele Dlasková, která orazítkovala břevno a od zad brankářky Růžičková skončil míč v síti podruhé.

Třetí zásah přidala přesnou střelou k tyči Pochmanová a ve 26. minutě si centr Dlaskové srazila do vlastní sítě Pěčková. Poločasovou podobu výsledku pak dala z trestného kopu Chlastáková.

Po změně stran se podařilo Slovácku snížit, když Michaela Dubcová proměnila pokutový kop nařízený za faul Cvrčkové na Příkaskou. Hostující útočnice to však odčinila v 53. minutě, když střelou do horního růžku zvýšila na 6:1 pro Spartu. Z dalších šancí se Pražanky neprosadily. Ringelová hlavičkovala nepřesně, střela Šubrtové neměla potřebnou razanci a Dlasková v dobré příležitosti přestřelila.

Sparta díky výhře poskočila o skóre na první příčku před Slavii, ta má ovšem utkání k dobru. Dohrávka 2. kola se Slováckem ji čeká za týden, ve středu 17. listopadu. Ještě předtím ale o nadcházejícím víkendu všechny celky čeká závěrečné podzimní kolo.

1.FC Slovácko – AC Sparta Praha 1:6 (0:5)
50. Dubcová M. (pen.) - 8. Kotrčová, 10. vlastní, 14. Pochmanová, 26. vlastní, 34. Chlastáková, 53. Cvrčková