13. 5. 2018

Sparta veze ze Slovácka tři body

Fotbalistky pražské Sparty zvítězily na Slovácku 6:0 a stále šlapou na paty vedoucí Slavii, ta si odvezla tři body s Plzně. Liberec má jistotu záchrany, boj ještě čeká na Duklu, Hradec a Brno.

Sparťanky udeřily na Slovácku hned z první brankové příležitosti, z dorážky se prosadila Lucie Martínková. Domácí fotbalistky nebyly v neděli ve své kůži a podruhé inkasovaly v osmnácté minutě, když k tyči zamířila Burkenroad. Americká útočnice se prosadil i o deset minut později, když svoji ranou překonala brankářku Růžičkovou. Před přestávkou mohla Sparta navýšit vedení, do šaten však oba celky odcházely za stavu 0:3.

Po přestávce pokračovala převaha hostujícího celku a čtvrtou branku přidala Stašková. O chvilku později neudržela domácí brankářka zakončení střelkyně čtvrté branky a faulovala v pokutovém území dotírající Burkenroad. Z pokutového kopu se Lucie Martínková nemýlila. V dalších šancích hostujícím tým nemířila přesně, až čtvrt hodiny před koncem se po přihrávce Strom prosadila střídající Křivská. Jedinou vážnější příležitost Slovácka neproměnila Sedlačíková, kterou vychytala střídající Sloupová. Sparta si tak zaslouženě odváží z Moravy tři body za výhru 6:0.

1.FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:6 (0:3)
Branky: 10. a 60. (pen.) Martínková L., 18. a 29. Burkenroad, 54. Stašková, 76. Křivská

Po čtvrtém kole nadstavbové části patří první příčka nadále Slavii, která si v sobotu poradila s Plzní 7:2. V Dobřanech u Plzně se na výhře Pražanek třemi góly podílela Kateřina Svitková.

Ve druhé polovině tabulky Hradec Králové doma remizoval s Libercem 3:3, domácí fotbalistky neudržely dvoubrankové vedení z prvního poločasu, Severočešky jsou zachráněné. V neděli pak Dukla hostila Lokomotivu Brno a Pražanky na domácí půdě zvítězily 4:1.

1. liga žen - 4. kolo (nadstavbová část - mistr)
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 2:7 (2:3)

1. liga žen - 4. kolo (nadstavbová část - sestup)
FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 3:3 (2:0)
FK Dukla Praha - Lokomotiva Brno H.H. 4:1 (2:0)