3. 6. 2019

Sparta zvítězila i v posledním derby sezony, Liberec si zajistil třetí místo

V předposledním kole 1. ligy žen se odehrálo poslední ligové derby sezony a i počtvrté se radovaly sparťanky. Dále si Liberec remízou se Slováckem zajistil třetí příčku, Lokomotiva po výhře nad Hradcem předskočila Duklu, ta podlehla Plzni.

Čtvrté ligové derby sezony se odehrálo na pražském Xaverově a do vedení se dostala hostující Sparta po čtrnácti minutách hry, když se po rohovém kopu prosadila osamocená kapitánka Bertholdová. Následně letenský tým udeřil dvakrát krátce za sebou, nejdříve se radovala Bužková, o chvilku později mířila přesně Burkenroadová a bylo to o tři branky.

Slavia se však nevzdávala a snížit se podařilo po centru Divišové. Další korekci výsledku mohla přidat Bartoňová, když udělala z hostující obrany pouze přihlížející svého slalomu, ale v koncovce selhala. „Hrálo se velkém teplu, které nám bralo síly. V prvním poločase jsme soupeřky předčily svojí bojovností, daly jsme góly a byly klidnější na míči,“ uvedla sparťanka Mária Mikolajová.

Po změně stran opět udeřily sparťanky v krátkém čase za sebou, přesněji Mikolajová, která tak zvýšila už na 5:1. Opět přišlo snížení ze strany Slavie, v 60. minutě mířila přesně z trestného kopu Svitková. Další hlavičku Szewieczkové odvrátila na brankové čáře Bartholdová, zanedlouho se však radovala Veselá a snížila na 3:5. „Po přestávce se nám podařilo vstřelit dvě branky a snažily jsme se to udržet a i když jsme dvakrát  inkasovaly, tak výhra se počítá. Když snížily na 3:5, jistě je to povzbudilo, ale myslím si, že jsme si to uhlídaly a před naší branku je moc nepouštěly,“ řekla dále střelkyně dvou branek.

Závěr utkání spíše patřil domácím, Sparta si již výsledek hlídala. I tak nebezpečně střílela Pěničková, ale brankářka Dorseyová vyrážela na rohový kop. A když se nepodařilo usměrnit centr mezi tyče Szewieczkové, Sparta si odvezla z Horních Počernic výhru po přestřelce 5:3 a před druhou Slavií vede již o 10 bodů. „Jsme velmi spokojené. Slavia pak hrála vabank a myslím si, že už oběma týmům docházely síly, ale společně jsme to zvládly. Derby se hraje vždy na sto procent a to se ukázalo i dnes. I když už bylo rozhodnuto, chtěly jsme vyhrát,“ dodala Slovenka Mikolajová.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 3:5 (1:3)
29. Divišová, 60. Svitková, 68. Veselá - 52. a 54. Mikolajová, 14. Bertholdová, 23. Bužková, 25. Burkenroadová
Zápis o utkání

Slovan Liberec hostil Slovácko ve Frýdlantu v Čechách a chtěl si pojistit historickou třetí příčku. To se Severočeškám nakonec podařilo, když je do vedení dostala Kožárová, ale do přestávky ještě stačila vyrovnat Kimová, která se tak rozloučila se svým angažmá v České republice. Ve druhém poločase již branka nepadla a Slovan si tak na třetím místě udržel před posledním kolem pětibodový náskok.

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)
38. Kožárová – 43. Kimová

V dolní polovině tabulky přivítala Lokomotiva Brno na svém hřišti poslední Hradec Králové a Jihomoravanky zvítězily po  brankách Žemberyové, Andujarové a Anny Puškové 3:0. Díky zisku tří bodů Brňanky přeskočily na šestém místě Duklu, kterou čekalo utkání s Plzní v neděli.

Pražanky na hřišti v Jirnech vedly po přesném zásahu Hrobské, z pokutového kopu však vyrovnala Adéla Radová. V závěru pak zajistila Západočeškám pátou výhru v nadstavbové části Mikešová, Plzeň je tak s náskokem devíti bodů pátá.

Lokomotiva Brno H.H. - FC Hradec Králové 3:0 (1:0)
30. Žemberyová, 60. Andujarová, 80. Pušková A.

FK Dukla Praha - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)