16. 8. 2019

Sparťanky čeká v Lize mistryň Breidablik, Slavia poměří síly s Hibernian

Oba české celky znají soupeře v prvním kole letošního ročníku Ligy mistryň. Mistrovská Sparta se utká s islandským Breidablikem, Slavia se střetne se skotskými Hibernian.

Sparťanky mají před sebou islandského soupeře Breidablik z Kópavoguru, který prošel do hlavní soutěže z kvalifikace. „Nemáme před sebou jednoduchý zápas, soupeřky vyhrály svou kvalifikační skupinu. Čeká nás důrazný a houževnatý soupeř,“ vyjádřil se pro stránky Sparty trenér Peter Bartalský.

„Díky zkušenostem z reprezentace mohu říct, že ženský fotbal na Islandu má svou kvalitu. Rozhodně nás nečeká lehký soupeř,“ popsala kvalitu soupeře Sparty i Petra Bertholdová.

Los sledovala také Markéta Ringelová. „Za mě je to zajímavý soupeř, krásná země. Přála jsem si sice Bragu, ale i toto cestování bude zajímavé. Už teď se na soupeře chystáme, zjišťujeme podrobné informace a věřím, ze se připravíme natolik dobře, abychom přes Breidablik dokázali postoupit do dalších bojů. Účast v Lize mistryň je pro nás odměnou za veškeré úsilí. Kvůli zraněni jsem přišla o poslední zápasy v pohárech, takže o to více se teď těším. My všichni se těšíme. A cíl je jediný - přes tohoto soupeře postoupit,“ uvedla odhodlaně.

Slavii také čeká vítěz své kvalifikační skupiny, vršovický tým poměří síly se skotským vicemistrem Hibernian FC. „Vítěz kvalifikační skupiny bez ztráty bodů. Pro nás neznámá, otázkou vůbec je, jakým způsobem se soupeře prezentuje. Teď bude čas si obstarat informace, ať jsme dobře připraveni a výhodu určitě vidím v tom, že první utkání odehrajeme venku. Z možností, které se nám nabízely, musíme být se soupeřem spokojeni," konstatoval trenér Slavie Michal Kolomazník pro slavistickenoviny.cz

S losem je spokojená i Kateřina Svitková. „Přála jsem si jet do Skotska, protože jsem ještě nikdy proti skotskému týmu nehrála a ani jsem v této zemi nikdy nebyla. Splní se mi zase další sen. Pevně věřím, že máme natolik kvalitní tým, abychom přes tento celek postoupily," doplnila trenéra.

„Musím říct, že skotskou ženskou ligu moc neznám a nevím, co od tohoto týmu můžeme čekat. Na tento dvojzápas se však důkladně připravíme a věřím, že ho zvládneme," dodala k losu slávistka Simona Necidová.

Čeští zástupci začnou letošní cestu evropskými poháry 11. - 12. září na stadionech soupeřů, odvety jsou na programu 25. - 26. září v Praze.

foto: UEFA.com