11. 10. 2020

Sparťanky daly Dukle 10 branek, polovinu zařídila Martínková

V nedělní dohrávce 7. kola 1. ligy žen nasázela Sparta Dukle deset branek, polovinu si připsala Lucie Martínková, která je po polovině základní části nejlepší střelkyní soutěže.

Na závěr první poloviny základní části 1. ligy žen hostila Sparta na Strahově Duklu. Domácí fotbalistky od prvních minut dominovaly duelu a do vedení je dostala z dorážky Ringelová. Zanedlouho prostřelila brankářku Kubíkovou Lucie Martínková, následně přesně mířila Sonntagová. Čtvrtou branku přidala Odehnalová a do přestávky ještě podruhé prosadila Lucie Martínková.

Hned na úvod druhého poločasu byla na konci povedené akce Pochmanová a bylo to 6:0 pro domácí. Další tři góly si pak připsala Lucie Martínková, z toho jednou z pokutového kopu, na konečných 10:0 pak upravila druhým přesným zásahem Sonntagová. Sparta je tak po polovině základní části první, před druhou Slavií a třetím Slováckem.

Nyní je soutěž na základě vládního nařízení přerušena, za týden by se měla sejít reprezentace žen před kvalifikačními duely se Španělskem a Ázerbájdžánem.

AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 10:0 (5:0)
14., 42., 53., 56. (p.) a 60. Martínková L., 23. a 68. Sonntagová, 9. Ringelová, 35. Odehnalová, 48. Pochmanová