21. 9. 2019

Sparťanky daly v Brně pět branek, Pardubice slaví první výhru

Sobotní program 1. ligy žen nabídl dvě utkání. Sparta zvítězila v Brně 5:0, Pardubice si vezou z Liberce první tři body po návratu do nejvyšší soutěže.

Sparta se v generálce na čtvrteční Ligu mistryň představila v Brně a domácí Lokomotiva dlouho držela krok. Ve 33. minutě se prosadila Američanka Simpsonová a do šaten šly Pražanky s jednobrankovým vedením. Po změně stran se však projevila kvalita týmů loňského mistra a Sparta zvítězila v Brně nakonec 5:0, když se ještě trefily Bertholdová, Nepokojová, Burkenroadová a Lucie Martínková.

Lokomotiva Brno H.H. – AC Sparta Praha 0:5 (0:1)
33. Simpsonová, 73. Bertholdová, 77. Nepokojová, 79. Burkenroadová, 82. Martínková L.

Pardubice cestovaly k pátému kolu do Liberce a Severočešky šly hned v 7. minutě do vedení, když se prosadila Hilbertová. Východočešky však rychle zareagovaly a po gólu Ninczové srovnaly krok. Duel dvou posledních celků nakonec rozhodla branka těsně po přestávce, radovala se Fialová. Pardubice tak díky těsné výhře poprvé po návratu do ligy vyhrály a přeskočily soupeřky v tabulce.

FC Slovan Liberec – FK Pardubice 1:2 (1:1)