23. 9. 2018

Sparťanky nedaly Hradci šanci, tři body mají i Slavia, Liberec a Dukla

Vedoucí Sparta přivítala v sobotu odpoledne na Strahově poslední Hradec a letenský tým nedal soupeřkám šanci a nakonec zvítězil 5:0. Slavia si odvezla tři body z Brna, Liberec zvítězil podruhé za sebou. V jediném nedělním utkání vyhrála Dukla na Slovácku.

Sparťanky nastoupily proti poslednímu Hradci v pozměněné sestavě, před odvetou LM dostaly šanci hráčky širšího kádru. I tak šly domácí fotbalistky rychle do vedení, když se trefila Bartholdová a následně Mikolajová. „Úvod nám vyšel lépe než zbývající průběh, soupeřky se jen bránily a útočily jsme do zahuštěné obrany,“ uvedla střelkyně druhé branky.

Sparta měla po celé utkání velkou převahu, další šance však zhatila nepřesná koncovka a výborně chytající brankářka Kadečková. Na krásnou střelu Mikolajové z 21. minuty už však byla hradecká brankářka krátká. „Střelba z dálky je moje parketa, zároveň jsou to moje první dvě branky v české lize, za což jsem moc ráda, ale ráda jsem hlavně za vítězství,“ pokračovala mladá slovenská záložnice.

I po přestávce pokračovala velká převaha domácího celku, který si vytvářel mnoho šancí, další branka však nepřicházela. „Chyběla nám asi větší koncentrace při zakončení. V utkání dostal šanci širší kádr, nic jsme nepodcenily, ale i tak jsme měly dát více branek,“ konstatovala střelkyně dvou branek Mikolajová. Čtvrtý zásah Pražanek přidala v 70. minutě Křivská po přihrávce DeBree, v závěru pak uzavřela skóre na 5:0 hlavou střídající Burkenroad.

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 5:0 (3:0)
4. a 21. Mikolajová, 3. Bertholdová, 70. Křivská , 89. Burkenroad
Statistiky

Slavia zajížděla ke svému utkání do Brna, kde ji čekala domácí Lokomotiva. Pražanky byly jasným favoritem, a také dostaly před odvetou LM šanci další hráčky. O výhře rozhodly svěřenkyně trenéra Medynského již v prvním poločase, který skončil v jejich prospěch 6:0. Po přestávce se vršovický celek trefil už jen jednou, v závěru pak korigovala na konečných 1:7 Abarca.

Lokomotiva Brno H. H. – SK Slavia Praha 1:7 (0:6)
76. Abarca - 8. a 12. Herndon, 6. Proffitt, 9. Divišová, 30. Svitková, 38. Dubcová K., 59. Dubcová M.
Statistiky

Slovan Liberec se v pátém kole představil poprvé na domácím hřišti, ve Frýdlantu přivítal Viktorii Plzeň. Severočešky podruhé za sebou zvítězily, proti soupeřkám rozhodly v závěrečné dvacetiminutovce dvěma góly Šušolová a Lišková. Liberec se tak přiblížil ke třetím Západočeškám na rozdíl dvou bodů.

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
70. Šušolová, 89. Lišková
Statistiky

V posledním utkání se střetlo domácí Slovácko s Duklou. Na stadionu v Kněžpoli šly do vedení po půl hodině hry Pražanky, přesně mířily Pýchová. Do přestávky však bylo srovnáno, z pokutového kopu se nemýlila Bychkova. Pokutový kop zahrávala také Dukla, vedení ji vrátila v 65. minutě kapitánka Košíková a hostující hráčky tak odvezly z Moravy všechny tři body.

1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 1:2 (1:1)
39. Bychkova (pen.) – 31. Pýchová. 65. Košíková (pen.)