19. 5. 2018

Sparťanky obhájily výhru v poháru

Fotbalistky pražské Sparty v sobotu odpoledne obhájily vítězství v Poháru FAČR žen, ve Velkém Meziříčí porazil letenský tým Slovácko 3:1.

Sparta začala lépe a hned ve druhé minutě Stašková minula hlavou branku, později zasáhla dobře Růžičková proti Burkenroad. Americká útočnice se však již nemýlila po čtvrt hodině hry a Pražanky vedly. O dvě minuty později dorazila do sítě míč kapitánka Lucie Martínková a letenský tým vedl o dvě branky.

Na druhé straně se dobře vrátila do defenzívy Strom a na poslední chvíli zblokovala pokus Waltrové. Po následném rohovém kopu zakončovala Strnadelová hlavou pouze do náruče brankářky Pižlové. Střelkyně první sparťanské branky se pokusila navýšit vedení akrobaticky přes hlavu, ale minula branku. Před přestávkou ještě slovácká Waltrova trefila tyč po rohovém kopu, sparťanky Stašková s Odehnalovou nenavýšily.

Po změně stran nebezpečně zakončovala sparťanky Ringelová, za Slovácko zakončovala hlavou Michaela Dubcová. Sparta se stále pokoušela přidat další branky, Strom však z trestného kopu těsně minula, stejně si vedla v zakončení i Burkenroad.

V 67. minutě nepřidala ve velké šanci ani Stašková, kterou vychytala Růžičková. Čtvrt hodiny před koncem se podařilo Slovácku snížit, míč nakonec protlačila do sítě kapitánka Paz. 856 diváku ve Velkém Meziříčí pak vidělo snahu Moravaček o zdramatizování duelu, ale branková konstrukce byla ještě dvakrát proti, Michaela Dubcová zamířila dvakrát pouze do břevna.

Sparta tedy zvítězila 3:1 a obhájila tak své loňské vítězství, nejlepší hráčkou utkání byla zvolena sparťanka Kylie Strom.