4. 5. 2019

Sparťanky otočily derby a titul mají na dosah

I když Slavia dvakrát vedla, tak ve třetím derby sezony opět uspěly sparťanky, které čtyři kola před koncem soutěže vedou již od devět bodů a mají na dosah obhajobu mistrovského titulu.

Do třetího derby sezony vstoupila aktivněji Slavia a hned po dvanácti minutách hry ji zaslouženě do vedení doslala Divišová. Sparta ovšem dostala možnost k vyrovnání, po kontaktu Bartoňové se Stromovou domácí fotbalistky zahrávaly pokutový kop a sama faulovaná mířila přesně. „Věděly jsme, že Slavia musí vyhrát a že do toho půjdou a taky daly do zápasu všechno. Ale my jsme si nikdy nepřestaly věřit, že to zvládneme a tohle utkání vyhrajeme. Nepochybovaly jsme,“ uvedla autorka vyrovnávající trefy.

Vedení sešívaným mohla vrátit Szewieczková, ale svoji střelu otřela o horní tyčku. Před přestávkou nebezpečně střílela hostující Hasenbegovičová, ovšem Vaníčková její pokus vyrazila opět na břevno a do šaten tak oba celky odcházely za nerozhodného stavu.

Po změně stran se opět radovala Slavia, když byla na zadní tyči opět volná Divišová a vrátila vršovickému týmu vedení. Následně nebezpečně střílela Svitková, ale Vaníčková byla na místě. Sparťanky však udeřily dvěma slepenými góly a otočily skóre.

Nejdříve se opět radovala Stromová, třetí branku přidala přesnou střelou pod břevno Burkenroadová. Letenská útočnice se radovala ještě jednou a uzavřela skóre na konečných 4:2. „Bylo to náročné a musely jsme zabojovat jako celý tým. Musely jsme do toho dát srdce od první minuty do konce,“ popsala Američanka Stromová.

Sparťanky tak zvládly i třetí derby sezony a čtyři kola před koncem mají na čele náskok před druhou Slavií devět bodů. Obhajobu mistrovského titulu si tak mohou zajistit již příští týden v Liberci. „Ano, titul je blízko, cítíme to, ale musíme zůstat plně soustředěné na zbytek sezony a odehrát všechny zápasy naprosto naplno,“ dodala na závěr střelkyně dvou branek Stromová.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 4:2 (1:1)