29. 1. 2019

Sparťanky ovládly prestižní turnaj

O uplynulém víkendu ženy Sparty zamířily na prestižní halový turnaj do německé Postupimi  a poprvé v historii jej dokázaly vyhrát. Příprava pokračuje i ostatním klubům.

Osm celků bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, hrálo se na umělé trávě v rozestavení 5 proti 5. Ve skupině měly Pražanky skotský Celtic Glasgow, rakouský St. Pölten a domácí Turbine Potsdam. Ve druhé skupině se představil polský Czarni Sosnowiec, maďarský MTK Hubgária, litevská Gintra a srbská Crvena Zvezda Bělehrad.

Po základní části šly Sparťanky do semifinále, kde postoupily přes MTK Hungária až na pokutové kopy, ve finále si pak poradily 4:1 s domácí Turbine Potsdam. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Lucie Martínková.

Pořadatelský tým Turbine Potsdam zamíří o víkendu do Prahy, v sobotu se střetne se Slavií, v neděli pak poměří síly se Spartou. Sešívané zahájily přípravu prohrou se staršími žáky vršovického klubu, příprava pokračuje i v ostatních klubech. 

Liberecký Slovan má za sebou kondiční soustředění v Sedmihorkách a svěřenkyně trenéra Lexy porazily dorostence Frýdlantu. Dukla si zpestřila přípravu na horách a má ze sebou společné čtyři dny v Lánově. Slovácko porazilo na domácí půdě Slovan Bratislava a podlehlo dorostencům Kněžpole. Uplynulý týden zakončily hráčky společnou akcí na bowlingu. Hradec Králové si i na sněhu poradil se staršími žáky Jaroměře, Lokomotiva Brno podlehla v prvním přípravném utkání maďarskému Györu 1:3.

foto: sparta.cz