18. 3. 2017

Sparťanky porazily Duklu díky dvěma trefám Mocové

Na úvod jarní části 1. ligy žen se v Praze na Julisce střetla domácí Dukla se Spartou. Hostující celek byl favoritem duelu a nakonec vyhrál 2:0, když oba góly vstřelila zkušená Mocová.

Od úvodních minut držely více míč na svých kopačkách letenské hráčky a z první branky se radovaly po čtvrt hodině hry. Střelu Dlaskové vyrazila domácí brankářka Dolejšová k Mocové a ta se z dorážky nemýlila. „Věděly jsme, že to bude těžké utkání, Dukla byla zaparkovaná před svoji brankou a bylo to takové dobývání, ale tři body se počítají,“ řekla po utkání útočnice Mocová.

I v dalších minutách se hrálo více na polovině Dukly, ale střelecké pokusy Sparty nebyly přesné, případně si dobře počínala Dolejšová. „Bylo to těžké, čekala jsem, že Sparta bude mít více šancí a více střelby. Ale naštěstí to hodně tahaly až do branky a s tím si naše zahuštěná obrana dokázala poradit,“ sdělila domácí brankářka.


Po změně stran pokračovalo utkání v podobném duchu, domácí celek se za polovinu dostával jen sporadicky a nedařilo se mu delší dobu udržet míč ve své moci.

Uklidňující branku tak v 68. minutě vstřelila opět Mocová, která se uvolnila v pokutovém území a levou nohou zamířila přesně k tyči domácí branky. „Jsem ráda za výhru, že mi to tam dvakrát spadlo, ale jinak to dnes nebylo dobré,“ hodnotila střelkyně dvou branek.

Domácí obrana dvakrát inkasovala, a Sparta si tak veze z Julisky první tři jarní body. „U první branky jsem to asi mohla lépe vyrazit více do strany, u druhé ta střela nebyla tak prudká, těžko říci, zda jsem se mohla lépe reagovat,“ uzavřela brankářka Dolejšová.

Trenér domácích i přes prohru své svěřenkyně pochválil. „Hráli jsme proti celku, který je úplně někde jinde kvalitou a tomu jsme přizpůsobili taktiku. Chtěli jsme zodpovědně bránit a pokusit se vstřelit nějakou branku. Bohužel naše statistika bez vstřelené branky proti Spartě trvá. Soupeř byl lepší, držel neustále míč, ale do mnoha vyložených šancí jsme jej nepustili. Hráčky musím pochválit, ale mrzí mě, že jsme nedali góla, a také několik zranění. Mělo by se více chránit zdraví hráček,“ konstatoval Vetyška.

Hostujícímu trenérovi Janotovi chyběla u hráček větší aktivita. „Vstoupili jsme do utkání dobře, třicet minut jsme předváděli, co jsme chtěli a měli i brankové příležitosti. Využili jsme ale pouze jednu, pak to byl nevýrazný výkon. Soupeř dle očekávání bránil v deseti hráčkách, nebyli jsme dostatečně aktivní, sám jsem z toho nepříjemně překvapen, očekával jsem celkově více,“ postěžoval si.

FK Dukla Praha – AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky:
16. a 68. Mocová
Dukla: Dolejšová – Rzycká, Čížková, Kozlíková (90. Koubová), Zemjánková, Košíková (12. Houbová, 75. Sůrová), Beštová J., Bažoutová, Šturmová A. (87. Davidová), Beránková, Hajnová (66. Soukupová)
Sparta: Vaníčková – Odehnalová A., Bertholdová (81. Koubová), Martínková L., Vyštejnová, Ringelová, Kavalová, Bužková (57. Stašková), Mocová (74. Křivská), Nepokojová (57. Matoušková), Dlasková (74. Kladrubská)

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 0:2 (18.3.2017, 1. liga žen)

 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml
 • © PJml