1. 6. 2020

Sparťanky porazily žáky FAAZ, připravují se i ostatní kluby

Ženy Sparty v pátek změřily v prvním přípravném utkání síly se staršími žáky FAAZ Praha, přípravná utkání mají za sebou i další týmy z celé republiky.

Letenský tým téměř po třech měsících nastoupil k prvnímu přípravnému utkání, ve Větrušicích přivítaly svěřenkyně trenéra Bartalského starší žáky FAAZ Praha. „Všichni jsme se na zápas moc těšili. Zase jsme mohli rozdávat radost a užili jsme si to,“ pochvaloval si sparťanský trenér.

Chlapci byli silově lépe vybavení, v koncovce však byli nepřesní. A tak se do vedení dostala po brankách Sonntagové a Berthodlové Sparta. „Chvilku nám trvalo si na tempo zvyknout, ale jsem rád, že jsme začali hrát rychleji a vyrovnali se té hře. Soupeř na tom byl fyzicky lépe, ale děvčata to zvládla,“ pokračoval Bartalský.

Týmu Fotbalové akademie Alexe Zbura se podařilo ve druhém poločase vyrovnat, nakonec však v závěru rozhodla o výhře Pražanek Šubrtová. „Zkusila jsme to vystřelit, obránce mě již dobíhal a štěstí mi přálo. Myslím, že každý se hodně těšil zpět na hřiště. Každopádně zápas je z hlediska zatížení něco jiného než trénink. Speciálně proti klukům je to pro nás vždy těžké, od patnácti let jsou na tom jinak fyzicky a nás to nutí pracovat lépe a rychleji,“ hodnotila duel střelkyně vítězného gólu.

Sparta ještě plánuje tréninky dva týdny, pak již dostanou hráčky volno před novou sezonou. „Snažíme se fungovat, pracujeme zde ve Větrušicích. I když je to trochu z ruky, máme tu vytvořené skvělé podmínky. Jsme rádi, že můžeme trénovat, nějakým způsobem se do toho vrátit a pracovat na zlepšení. V pátek nás čeká ještě utkání s Bohemians, v polovině června pak sezonu zakončíme,“ dodal trenér sparťanek Peter Bartalský.


Přípravná utkání již naplno probíhají především v mládežnických kategoriích. Ženy Slavie žádné měření sil neplánují, o to více je aktivnější mládež Vršovického klubu. Starším žákyním se o víkendu dařilo v trianglu proti dorostenkám Plzně a Teplic, ve zbylém duelu se pak více vedlo Viktoriánkám. Ročník 2008 sešívaných si poradil s Braníkem, mladší přípravka si vysoko poradila s Kunicemi či s Ruzyní, a také se představila na turnaji v Kolodějích.

O víkendu se dařilo ve východočeském derby dorostenkám Pardubic, které zvítězily v Hradci Králové. Před týdnem si Perníkářky poradily s Duklou, mladší žákyně pardubického klubu mají za sebou úspěšné přípravné duely se Spartakem Sezemice či Sokolem Staré Hradiště. Mladší žákyně Hradce Králové poměřily síly s Krásnou Studánkou, o dva roky starší kolegyně si poradily se Slovanem Liberec.

Mixovaný tým dorostenek a starších žákyň Lokomotivy Brno si zahrál proti chlapcům ze Svratky Brno, mladší žákyně se utkaly s kluky ze Želešic. Starší žákyně Teplic odehrály přátelské utkání v Modlanech, kde podlehly klukům 5:1 a přípravka sehrála přátelské utkání proti chlapcům z Krupky.

Tým Sparty ročník 2010 se představil v Libušíně a ročník 2009 se chystá na novou sezonu 7+1. Letenský tým mladší přípravky se představil na miniturnaji ČAFC Praha a uspěl také v derby proti Slavii.