30. 6. 2020

Sparťanky povede Slovák Masaryk

Sparta oznámila příchod nového trenéra k týmu žen, jímž je Slovák Martin Masaryk, který přichází ze Slovanu Bratislava. Dosavadní kouč Bartalský se bude věnovat brankářkám.

Dnes z Letné přišla čerstvá zpráva, ženský tým Sparty povede nový trenér Martin Masaryk. „Je to pro mě velká výzva. Jsou tu fantastické hráčky, které fungují na profesionální úrovni. Chtěl jsem se posunout v kariéře dál. Přišla nabídka od pana Žovince a taková nabídka se neodmítá. Jsem šťastný, že můžu pracovat v klubu, jako je Sparta,“ uvedl nový trenér na klubovém webu.

Masaryk si je vědom, že letenští vždy míří na nejvyšší příčky. „Sparta je nejlepší klub v České republice a žádné jiné cíle než být první v lize a vyhrát pohár ani nemůže mít. Stejně tak to mám já, chci být první na obou frontách. Co se týká kádru, holky mám napozorované, viděl jsem na videu osm zápasů. Osobně jsem se s děvčaty ještě neviděl, ale velmi se těším, až je uvidím osobně. Myslím si, že až se poznáme a nastavíme si nějaká pravidla, může to velmi dobře fungovat,“ dále sdělil.

Devětadvacetiletý slovenský kouče přichází z bratislavského Slovanu, který vedl čtyři roky „Chci Slovanu poděkovat za to, že jsem mohl ve velmi mladém věku převzít klub na nejvyšší úrovni. Působil jsem jako šéftrenér a zároveň trenér A-týmu žen. Dalo mi to velké zkušenosti. V pětadvaceti letech jsem vedl tým na mezinárodní scéně, hráli jsme Ligu mistryň, zkušenosti jsou nenahraditelné. Momentálně je mi dvacet devět a věřím tomu, že své zkušenosti budu nadále rozvíjet ve Spartě,“ přeje si nový trenér žen Sparty Martin Masaryk.

Dosavadní trenér žen Peter Bartalský bude působit jako šéftrenér brankářek a šéftrenér brankářů mládežnických kategorií.

zdroj a foto: sparta.cz