26. 7. 2018

Sparťanky remizovaly s mladými klokany

První přípravné utkání mají za sebou sparťanky, které ve středu remizovaly na Strahově se staršími žáky Bohemians. Slovácko podlehlo dorostencům staroměstské Jiskry, Lokomotiva Brno a Dukla si poradily s dorostenkami pražských „S“.

Sparta nasadila do utkání všechny posily, v prvním poločase se s kapitánskou páskou předvedla ve stoperské dvojici Američanka DeBree, ve středu zálohy operovala její krajanka Miller. Po přestávce pak v záložní řadě nastoupila Slovenka MIkolajová.

Úřadující mistryně vstoupily do utkání proti mladíkům z Bohemians lépe a v úvodu je poslala do vedení přesnou trefou Křivská, která umístila svůj pokus do horního růžku branky. Po půlhodině hry zamířil soupeř pouze do břevna, branková konstrukce se ozvala i na druhé straně, když střelkyně první branky zakončovala pouze do tyče. Sparťanky nedokázaly využít ani následné standardní situace po zahrání malé domů, míč se jim za brankovou čáru protlačil nepodařilo. Důležitý zákrok pak předvedla před přestávkou dobrým vyběhnutím Pižlová, klokani se neprosadili ani po následném rohu.

Po přestávce vyběhla na trávník zcela jiná sparťanská jedenáctka, vedení mohla navýšit Dudová, ale hlavou nezamířila přesně. Po osmi minutách se podařilo soupeři vyrovnat, po podobné akci jako předvedly ženy u první branky, tentokrát přesně po zemi mířil Vondra. Letenský výběr se snažil o vrácení vedení na svoji stranu, proti Burkenroad však dobře vyběhl brankář, gól se nepodařilo vsítit ani Mikolajové, jejíž střela neměla potřebnou razanci. Až čtvrt hodiny před koncem šly sparťanky opět do vedení, Stárová předložila šikovně míč před odkrytou branku Kylie Strom a ta již neměla problém dát druhou branku Sparty. Utkání nakonec skončilo smírně, na konečných 2:2 upravil z brejku Michálek.

Ve středu čekalo druhé přípravné utkání na hráčky Slovácka, které nestačily na dorostence Jiskry Staré město, jedinou branku vstřelila Waltrová. Spokojenější jistě byly ženy Dukly, které si pod novým trenérem Kolomazníkem připsaly první výhru, když porazily dorostenky Slavie 9:3. Vedlo se i Lokomotivě Brno, ta na domácím hřišti porazila dorostenky Sparty 4:1, první branku za žlutočerné vstřelila Američanka Hayman.