12. 8. 2019

Sparťanky se chystají na obhajobu double

Ženy Sparty mají před sebou obhajobu mistrovského titulu a výhru v poháru, v neděli začínají nejvyšší soutěž doma proti nováčkovi z Pardubic. Ještě předtím se v pátek dozvědí soupeře v Lize mistryň.

Sparta uspořádala v pondělí pro novináře tiskovou konferenci, na které vystoupil trenér Peter Bartalský a zkušené opory zadních řad Petra Bertholdová s Adélou Odehnalovou. „Příprava začala dobře a víme, že nová sezona bude zase náročná, čeká nás další boj o obhajobu. Připravujeme se poctivě, hráli jsme kvalitní zápasy a uhráli jsme slušné výsledky. Věřím, že to odstartujeme dobře a budeme mít další dobrou sezonu,“ uvedl trenér.

Sparťanky čeká obhajoba double. „Obhajoba je vždycky těžší. Ale věřím, že se nám to zase podaří,“ sdělila Bertohlodová. Na Letné již nemohou počítat s nejlepší střelkyní loňské sezony Staškovou, odešla i Američanka Stromová. „V minulé sezoně se na gólech podílel celý tým, nadřeme se na ně všechny. Takže věřím, že se nám takhle bude dařit i nadále a odchod nejlepší střelkyně se nás nedotkne. Doufám, že to od nás znovu budou hlavně týmové výkony,“ řekla Odehnalová.

Co říká trenér Bartalský na odchod hráček do zahraničních soutěží? Stoupá kredit české nejvyšší soutěže? „Jsem o tom přesvědčený. Odchody Staškové do Juventusu a Strom do Atletica, to je reklama pro českou ligu. Je to důkaz, že jdeme správným směrem a chceme v tom pokračovat. Děvčata, která doplní kádr, budou vědět, že tohle je ten klub, ze kterého vede cesta dál,“ sdělil.

Sparta ovšem také posilovala, v kádru má nové tři zámořské fotbalistky. „Začleňují se, potřebují čas, aby si zvykly. Jackie Simpson hrála v Irsku, tak je zvyklá na evropský styl. Podobně Clare Pleuler na defenzivním záložníkovi, která hrála v Subotici. Rychle se zapojily a zapadly do mužstva. Z Houstonu přišla Jorian Baucom, to je mladá hráčka a musí na sobě pracovat, aby lépe zapadla do našeho systému,“ pokračoval Bartalský.

Na úvod soutěže čeká Spartu nováček z Pardubic, hned v druhém kole je na programu derby se Slavií. „Pardubice jsou nováček, ale rozhodně nechceme podcenit žádného soupeře. Chceme k tomu zápasu přistoupit tak, jak se sluší ke každému ligovému zápasu, na sto procent. Kdybychom něco podcenili, může se nám to v dalších utkáních vrátit. Takovým obdobím jsme si prošli a teď děvčata v každém zápase makají na plno. Zápasy se Slavií, to je něco víc. Koncentrace a příprava jsou tam ještě větší. Jsou to nejsledovanější zápasy, rozhodují o osudu celé ligy,“ prozradil trenér letenského celku.

Spartu i letos čeká účast v Lize mistryň, již v pátek se dozví soupeře pro první kolo. Domácí utkání by ženy měly opět odehrát na hlavním stadionu. „Pracujeme na tom, aby se síla mužstva hodnotila podle toho, jak působí všechny hráčky společně. Nestavíme na individualitách. Chceme dojít dál než v minulé sezoně, kdy jsme vypadli s Ajaxem. Uděláme maximum pro to, abychom to zvládli. Byla by to odměna za dlouho celoroční práci. Nechceme, aby to skončilo jedním dvojzápasem v prvním kole,“ uvedl Bartalský.

Popularita ženského fotbalu nadále stoupá. „Jsem v ženském fotbale pár desítek let a myslím, že se to docela rychle posouvá. I u nás, na Spartě a v reprezentaci, je cítit, že ženský fotbal jde kupředu. Někdy jsme pomalejší než jiné evropské země, ale přesto jdeme kupředu,“ řekla Bartholdová. „Souhlasím. Musím říct, že to, jakou rychlostí se ženský fotbal vyvinul prakticky z ničeho do toho, co máme teď, to je neuvěřitelné. Od zájmu fanoušků až po servis. Jde to rychleji, než se možná všeobecně vnímá,“ dodala na závěr Odehnalová.

Tisková konference - Sparta ženy (12.8.2019, Praha - Letná)

  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml