24. 5. 2019

Sparťanky se ve finále poháru střetnou se Slavií

Po třech letech se vrací finále Poháru FAČR žen na stadion SK Prosek. O trofej se v derby střetnou Sparta se Slavií. Letenský celek útočí na třetí výhru v řadě, celkem jich má na svém kontě již devět. 

Vršovický tým naposledy slavil v sezoně 2015/16 právě na zdejším stadionu, jednalo se o druhou výhru sešívaných. V letošní sezoně se ale v pražských derby dařilo více Spartě, která Slavii třikrát porazila a obhájila tak ligový titul.

„Derby pražských "S" má stále své kouzlo, náboj i bojovnost. Budeme chtít uspět také ve finále poháru. Půjdeme do utkání se stoprocentním nasazením, svoji kůži neodevzdáme lacino. Od začátku do konce budeme makat jedna za druhou, věřím celému týmu, že to zvládneme,“ uvedla aktuálně nejlepší střelkyně ligy sparťanka Stašková.

Vylepšit si letošní ligovou bilanci chce samozřejmě i slávistka Svitková. „Před námi je poslední možnost získat v této sezoně nějakou trofej. Doufám, že se konečně poučíme z předchozích společných utkání a nedáme jim příležitost skórovat. Góly nemáme problém dávat, takže to bude hlavně o tom, jak zvládneme obrannou fázi,“ sdělila česká fotbalistka roku 2018.

Derby nemá favorita, o vítězi poháru rozhodne jediný duel. „Do finále půjdeme jako do každého zápasu, budeme chtít vyhrát a očekávám opět boj o každý kousek hřiště. Těším se a budeme se snažit poctivě pracovat od začátku až do konce. Klobouk dolů za to, co Slavia dokázala účastí ve čtvrtfinále v Ligy mistryň, má náš respekt. Finále bude rozhodovat důslednost, bojovnost, ochota pracovat až do konce, chyby, šance a hlavně srdíčko, a to máme velké,“ řekl k utkání trenér Sparty Peter Bartalský.

I trenér Slavie Pavel Medynský bere finále poháru jako možnost odčinit nepovedou ligovou sezonu. „Určitě chceme vyhrát, protože se nám úplně nepovedla ligová sezona tak, jak bychom chtěli. Sparta nás porazila a už je na čase, abychom vrátili vítězství na naši stranu. Proto očekávám, že se o to porveme a po delší době pohár vyhrajeme. Bude to tuhý boj, který rozhodnou detaily. Věřím, že uděláme méně chyb než soupeř a pohár bude v našich rukách,“ konstatoval.

Říká se, že derby nemá favorita, ovšem sparťanky v sezoně soupeře třikrát porazily. „Je to příjemný pocit, protože to je to hlavní, o co nám jde. Ale tímhle zápasem to nekončí, ba naopak, začíná. Je to hlavně povzbuzení k tomu, aby tým pracoval dál a neusnul na vavřínech. Teď to musíme potvrdit i v dalších zápasech. Budou určitě rozhodovat góly, takže věřím, že do toho půjdeme s pokorou, odhodláním a uděláme vše pro to, abychom to zvládly,“ uvedla dále útočnice Sparty Stašková.

Derby je vždy tvrdé utkání, rozhodovat mohou maličkosti. „Bude to opět hlavně bojovné utkání, ve kterém se musíme vyrovnat velkému důrazu soupeře. Musíme přerušit jejich vítěznou šňůru a ukázat, že Sparta není lepší tým. Doufám, že předvedeme výkon, který jsme podávaly v Lize mistryň,“ dodala slávistka Svitková.

Finálový duel začíná v sobotu od 15 hodin na stadionu SK Prosek. Vstupné je zdarma, utkání můžete sledovat i živě na youtube, přenos komentuje David Kalous.

Finále Poháru FAČR žen 2018/19

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha

25.5.2019, 15:00, SK Prosek, Lovosická 559, Praha
Živý přenos - bit.ly/LIVE_Finale_SPASLA

Vítězky Poháru FAČR žen:
2007/08              AC Sparta Praha
2008/09              AC Sparta Praha
2009/10              AC Sparta Praha
2010/11              AC Sparta Praha
2011/12              AC Sparta Praha
2012/13              AC Sparta Praha
2013/14              SK Slavia Praha
2014/15              AC Sparta Praha
2015/16              SK Slavia Praha
2016/17              AC Sparta Praha
2017/18              AC Sparta Praha