9. 12. 2020

Sparťanky si poradily s Glasgow 2:1

Fotbalistky pražské Sparty zvládly vstup do letošního ročníku Ligy mistryň a v Chomutově si poradily s Glasgow City 2:1. Odveta se hraje za týden ve Skotsku.

Sparta přivítala skotské mistryně netradičně v chomutovském azylu a úvodní minuty spíše patřily ostrovankám. Postupem času však otěže utkání převzaly Pražanky a ve 34: minutě je poslala do vedení důrazná Lucie Martínková. DO přestávky bylo ještě veseleji, když napříhla ke střele Dlaksová a přehodila brankářku soupeře.

Po změně stran se však podařilo Glasgow brzo snížit, když se do horního růžku branky trefila Wojcik. Sparťanky mohly navýšit vedení, Lucie Martínková však svoji druhou branku nepřidala, těsně vedle mířila Bužková. Pražanky tedy berou tři body za výhru 2:1, za týden je čeká odveta na půdě soupeře.

„Jsme šťastní, že jsme první zápas zvládli. Děvčata si to zasloužila. Je to hezké vítězství, když si vezmeme, že jsme porazili čtvrtfinalistu minulého ročníku. Dva měsíce jsme nehráli soutěžní zápas. Dnes je to vítězství poctivé a tvrdé práce, kterou děvčata absolvují. Důležité však bude, abychom to zvládli i ve Skotsku. Budou to na hřišti ještě těžké chvíle, ale tahle parta hráček je odhodlána udělat maximum," hodnotil první utkání trenér Sparty Martin Masaryk.

Sparta – Glasgow City 2:1 (2:0)
34. Martínková L., 41. Dlasková – 51. Wojcik

Ve středu se představila také Andrea Stašková v dresu Juventusu, když naskočila do hry v 65. minutě. Italský mistr přivítal obhájkyně z Lyonu a dvakrát vedl, ale favoritky celé soutěže nakonec duel otočily a díky brance v závěru zvítězily těsně 3:2.

Juventus – Lyon 2:3 (2:1)
15. Hurtig, 38. vlastní – 30. Renard (pen.), 68. Malard, 88. Kumagai

Program prvního kola pokračuje ve čtvrtek, kdy se Slavia představí na půdě Fiorentiny a Ajax s Lucií Voňkovou bude hostit mnichovský Bayern.

10.12. 14:00 Fiorentina – Slavia (živě facebook.com/acfwomens)
10.12. 18:00 Ajax - Bayern