15. 4. 2019

Sparťanky si poradily se Slováckem

Vedoucí Sparta si poradila se Slováckem, Pražanky nastřílely soupeřkám sedm branek.

Letenský celek vstoupil do posledního duelu třináctého kola 1. ligy žen aktivně a během několika minut si vypracoval brankové příležitosti. Ovšem Nepokojová, Bužková a Burkenroadová mířily těsně vedle branky. Americká útočnice měla velkou příležitost i v osmé minutě, ovšem dobře zasáhla hostující brankářka Růžičková. „Měly jsme dobrý vstup do zápasu, vytvořily se mnoho šanci, které jsme však neproměnily, ale jsme rádi, že do poločasu jsme se třikrát radovaly, uklidnily se a celý zápas jsme hrály svoji hru,“ hodnotila úvod domácí Mikolajová.

Skóre utkání otevřela až v 11. minutě právě Slovenka Mikolajová, když svoji křižnou střelu poslala přesně k tyči. Tlak Sparty pokračoval, ale další šance zůstávaly dlouho bez využití. Navášit skóre se tak Pražankám podařilo až před přestávkou. Střelkyně první branky Mikolajová orazítkovala nejdříve břevno, z dorážky už se Burkenroadová nemýlila. V nastaveném čase prvního poločasu si ještě srazila do vlastní sítě Stařinská a bylo to o tři góly.

I po změně stran pokračovala převaha letenských, po rohovém kopu navýšila vedení Irena Martínková. Tak o několik minut později připravila druhou trefu pro Mikolajovou. Čtvrt hodiny před koncem se ozvala podruhé branková konstrukce hostující branky, Pochmanová mířila pouze do tyče. „Neproměněné šance by nás v těžkých zápasech mohly mrzet, ale nejde dávat ze všech šancí gól, takže jsme rády i za tyto proměněné góly,“ dále řekla Mikolajová.

Následně přišla další vlastní branka, tentokrát pokus Mikolajové poslala do sítě bránící Příkaská. Konečnou podobu výsledku dala v nastaveném čase mladičká Dvořáková a Sparta si připsala tři body za výhru 7:0. „Svou formu bych nazvala zlatým středem, není to úplně nahoře či dole, ale myslím, že je to v pořádku a cítím se dobře,“ dodala Mikolajová.

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 7:0 (3:0)
11. a 58. Mikolajová, 45.+1 a 77. vlastní, 42. Burkenroadová, 51. Martínková I., 90.+1 Dvořáková