28. 5. 2018

Sparťanky vyhrály derby a předskočily Slavii

Čtvrté derby sezóny vyšlo na Strahově lépe domácím fotbalistkám. Sparta zvítězila 3:0 a před Slavií vede před posledním kolem o jeden bod. Hráčky Dukly si zajistily záchranu výhrou v Hradci.

První střelecké příležitosti na obou stranách zůstaly bez využití, střelu sparťanky Stárové kryla brankářka Votíková, na opačné straně včas vyběhla Pižlová proti Szewieczkové. V desáté minutě protáhla slávistickou brankářku další střelou Stárová, Votíková vyrážela na rohový kop.

O deset minut později opět zahrozil letenský výběr, přesněji Strom, která ovšem zamířila pouze do břevna. Sparta měla více míč na svých kopačkách a nakonec se dostala do vedení. Strom našla zpětnou přihrávkou Staškovou a tečovaný pokus skončil v horním růžku branky,

Po změně stran se snažila Slavia o vyrovnání, pokusy z dálky si však brankářka Pižlová pohlídala. Pět minut po přestávce střílela domácí Burkenroad, Votíková její pokus vyrazila a z dorážky se prosadila Strom.

Na druhé straně se v zajímavé pozici objevila Svitková, na poslední chvíli jí však střelu zblokovala Vyštejnová. V 65. minutě se mohly sešívané vrátit do hry, po faulu domácí brankářky na Divišovou zahrávala Slavia pokutový kop, proti Svitkové však byla úspěšnější Pižlová.

Sedm minut před koncem již na domácí straně mohly začít propukat větší oslavy, jelikož třetí branku přidala Stašková. V závěru ještě mohla navýšit vedení Lucie Martínková, ale i tak po výhře 3:0 předskočily Sparťanky na čele tabulky Slavii a před posledním kolem tak mají blíže k zisku titulu.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 31. vlastní, 49. Strom, 83. Stašková

V neděli překvapivě nestačily hráčky Slovácka na domácí půdě na Viktorii Plzeň, v druhé polovině tabulky zvítězila Dukla v Hradci Králové a zajistila si tak prvoligovou příslušnost i pro další sezónu. O tu ještě v posledním kole budou bojovat hráčky Lokomotivy Brno, které prohrály s Libercem, a právě Hradec Králové.

1. liga žen - 5. kolo (nadstavbová část - mistr)
1.FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

1. liga žen - 5. kolo (nadstavbová část - sestup)
FC Hradec Králové - FK Dukla Praha 2:3 (1:2)
FC Slovan Liberec - Lokomotiva Brno H.H. 4:1 (3:1)