29. 7. 2019

Sparťanky vyhrály nad Jenou, Slavia změřila síly s Wolfsburgem

Letní příprava běží na plno a týmy se připravují na start nejvyšší soutěže žen. Sparta se Slavií změřily síly s Bundesligovými celky.

Mistrovská Sparta odehrála dvě přípravná utkání, v pátek proti U16 Viktorie Žižkov, v sobotu pak změřily síly s nováčkem Bundesligy FF USV Jena. Letenský celek si připsal dvě výhry, proti chlapcům se při výhře 3:2 prosadily Burkenroadová, Nepokojová a Cvrčková, proti německému klubu skórovaly Baucomová s Pochmanovou.

Slavii ve druhém přípravném utkání čekal silný soupeř, svěřenkyně trenéra Kolomazníka nastoupila proti německým mistryním Wolfsburgu. Pražanky nakonec favorizovanému soupeři podlehly těsně 2:3, obě branky českého týmu vstřelila Svitková.

Liberecké fotbalistky nastoupily proti dorostenkám Sparty a absolvovaly víkendové soustředění v Horních Počaplech, kde je čekal duel proti místním dorostencům. Slovácko se utkalo s dalším slovenským celkem, po remíze se Slovanem podlehly Moravačky 1:3 Myjavě, o jedinou trefu se postarala Janků.

Plzeňská Viktoria se přípravu také pod novým trenérem, kterým se stal Eduard Kubata. Západočešky jsou na soustředění na Sycheráku a odehrají utkání proti U16 Petřína Plzeň. Lokomotiva Brno v úvodním utkání nestačila na U15 Sparty Brno a prohrála 0:4.

Duklu čekalo utkání proti AZS Wroclav a Pražanky si proti polskému celku připsaly výhru 2:1, když přesně mířily Houbová se Sovány. Nyní je Dukla na soustředění v Chotýšanech. Nováček z Pardubic se o víkendu zúčastnil turnaje v Jehnědí a odvezl si trofej za první místo.

foto: AC Sparta Praha