12. 5. 2019

Sparťanky ztratily v Liberci, Plzeň je zachráněna

Sparťanky nedokázaly ve třetím kole nadstavbové části potvrdit výhru v derby a v Liberci pouze remizovaly. Slavia porazila Slovácko, Plzeň si odvezla tři body z Brna a Dukla si poradila s posledním Hradcem.

Sparťanky si mohly v Liberci zajistit mistrovský titul, na severu Čech ale potřebovaly vyhrát. První šanci připravila Stromová pro Nepokojovou, ta ale usměrnila centr nad branku. Domácí fotbalistky však byly také nebezpečné, po trestném kopu Čiperové ale Kopčová mířila mimo branku. Nepokojová nepřekonala Zuchovou, ani v 9. minutě, brankářka hostující ze Sparty vytáhla její střelu na rohový kop.

V pohotovosti musel být i hostující brankářka Vaníčková, která měla práci při centru Kožárové a včas se vrhla pod nohy Křivské. Na domácí branku se pak hnala Stašková, ovšem Necidová se svým skluzem přišla včas. Zanedlouho bylo rušno opět před brankou Sparty, Vaníčková však udržela čisté konto i proti Kožárové, útočnice domácích pak nedokázala usměrnit centr mezi tyče. „Myslela jsem si, že bychom se mohly prosadit, v prvním poločase nám to tam mohlo padnout, to by byl pro nás takový bonus,“ uvedla domácí obránkyně Veronika Černá.

Ve hře Pražanek bylo mnoho nepřesností, na hráčkách byla viditelná nervozita a nedokázaly se srovnat s mokrým terénem, kdy mnoho kolmých přihrávek končilo v zámezí. Před přestávkou přišly největší šance sparťanek, ale nebezpečný centr Stromové zblokovala Necidová na rohový kop, po něm mířila Stašková hlavou těsně vedle domácí branky.

Do druhého poločase poslala Sparta čerstvé síly, ale hra se nezlepšila. Střídající Bužková mohla rozhodnout, ale v jasné pozici nechala vyniknout Zuchovou. Nedařilo se ani Ringelové, která místo šance šlápla na míč a upadla. Pražanky těžko hledaly recept na houževnatě hrající domácí tým, který vystrkoval růžky a nebyl daleko od vedoucí branky.

Do branky nezamířila ani hostující Odehnalová, která z voleje zamířila nad branku. Postupem času byly hráčky Sparty nervóznější, a tak se diváci na Městském stadionu v Liberci gólu nedočkaly. „Dnes to bylo hodně vydřené a těžké. Cítily jsme ze sparťanek nervozitu a sílu nám dodával i dobrý výsledek z domácího utkání se Slavií. Bylo hodně důležité brzo neinkasovat, na což jsme se soustředily. To se povedlo a urvaly jsme remízu,“ pokračovala v hodnocení Černá.

Namísto mistrovských oslav se tak radovaly fotbalistky Slovanu, pro které šlo o historický zisk bodu proti jednomu z pražských „S“. „Čekaly jsme na to od našeho postupu do ligy, ještě se nám to nepodařilo. Dříve to bylo o tom, dostat méně gólu než deset, dnes se nám to povedlo a máme první bod,“ dodala domácí obránkyně.

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:0
Zápis o utkání

Druhá Slavia si na Xaverově poradila se čtvrtým Slováckem v poměru 8:2. Skóre otevřela již po šesti minutách hry Svitková, do přestávky to bylo již o čtyři branky, Hattrick se podařilo vsítit bývalé hráčce Moravanek Michaele Dubcové. Slavia nyní ztrácí na vedoucí Spartu tři kola před koncem sedm bodů.

SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko 8:2 (4:0)
35., 60. a 76. Dubcová M., 6. a 32. (pen.) Svitková, 45. Chlastáková, 64. Szewieczková, 87. Jarchovská - 56. Příkaská, 85. Pěčková

Viktoria Plzeň zajížděla v sobotu dopoledne do Brna, kde porazila místní Lokomotivu 5:0. Podruhé za sebou Mášová mířila třikrát přesně a Západočešky díky výhře mají jistotu záchrany a jsou s náskokem páté.

Lokomotiva Brno H.H. - FC Viktoria Plzeň 0:5 (0:2)
12., 78. a 86. Mášová, 20. a 67. (pen.) Tauberová

Poslední Hradec Králové v neděli dopoledne zamířil do Prahy, kde jej hostila Dukla. Pražanky rozhodly o výhře již v prvním poločase, třikrát přesně mířila Khýrová. Po přestávce pak uzavřela na konečných 4:0 Dvorská.

FK Dukla Praha - FC Hradec Králové 4:0 (3:0)