1. 2. 2021

Sparťanky zvítězily v Rakousku

První přípravné utkání mají fotbalistky Sparty za sebou, v sobotu zvítězily na půdě rakouského mistra 3:2.

Pražanky se připravují na restart 1. ligy žen, a také na osmifinále Ligy mistryň. První přípravné utkání tedy sehrály svěřenkyně trenéra Martina Masaryka s rakouskými mistryněmi Spusu SKN St. Pölten, které se dostaly také mezi 16 nejlepších celků v LM.

Domácí hráčky poslala v prvním poločase do vedení Hamidovic, chvilku po změně stran však vyrovnala Pochmanová. Následně však poslala zpět do vedení St. Pölten Zver, ale díky trefám Bužkové a Šubrtové sparťanky otočily vývoj a zvítězily.

„Jsme rádi, že jsme mohli odehrát velmi kvalitní zápas s účastníkem osmifinále Ligy mistryň. Hráčky nebyly v lehké situaci, nacházíme se v náročném tréninkovém období a do zápasu jsme šli z plného zatížení. Dvakrát jsme prohrávali, ale naše hráčky vždy dokázaly reagovat. Stále jsme byli aktivní a i v těžkých situacích jsme chtěli hrát konstruktivně. Je skvělé, že děvčata věří v náš proces a to se odráží i na našem sebevědomí na hřišti. V poctivé a tvrdé práci musíme nadále pokračovat," hodnotil utkání na sparta.cz trenér Pražanek Masaryk.

foto: Tom Seiss / Spusu SKN St.Pölten