6. 5. 2019

Sparťanské dorostenky získaly titul, o víkendu vyhrály i na Slovácku

Po středečním zaváhání Slavie je jasno o zisku titulu, který obhájily fotbalistky Sparty. Víkendové kolo nadstavbové části 1. ligy dorostenek přineslo výhru Sparťanek na Slovácku, Slavia se vrátila na druhé místo, Pardubice zvládly východočeské derby a poslední Dukla si připsala druhou výhru v sezoně.

Ve středeční dohrávce zvítězilo Slovácko na půdě Slavie a to pomohlo Spartě k jistotě zisku dalšího titulu. Letenský tým vedl čtyři kola před koncem soutěže před druhým Slováckem již o 13 bodů. O víkendu zamířily mladé sparťanky právě na Slovácko a připsaly si další výhru. Na úvodní trefy Dvořákové se Šubrtovou reagovala domácí Polášková, v závěru pak na konečných 1:3 upravila hostující Pochmanová.

1.FC Slovácko – AC Sparta Praha 1:3 (1:2)
27. Polášková - 13. Dvořáková, 19. Šubrtová, 79. Pochmanová

Slavia hostila vítěze poháru Lokomotivu Brno a Pražanky si připsaly výhru 2:1, která je vrátila na druhé místo tabulky. Do dvoubrankového vedení poslala sešívané Hašková s Kolářovou, na 2:1 po přestávce korigovala Vokálová. Na Spartu však Slavia ztrácí již patnáct bodů.

SK Slavia Praha – Lokomotiva Brno H.H. 2:1 (2:0)
20. Hašková, 27. Kolářová - 74. Vokálová

V boji o sestup zabrala poslední Dukla, která vyhrála v Plzni nejtěsnějším rozdílem 1:0. O jedinou branku duelu se postarala v 65. minutě Fojtíková, i tak ztrácejí Pražanky na předposlední Hradec sedm bodů.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka:
65. Fojtíková

Pátou příčku si pojistily Pardubice, kterým se dařilo ve východočeském derby o trochu lépe a v Hradci Králové vyhrály 2:1. Poločasové vedení zařídily rychle Matějková s Neradovou, za domácí korigovala výsledek sedm minut před koncem Sedláčková.

FC Hradec Králové – FK Pardubice 1:2 (0:2)