12. 2. 2018

Spartu posiluje čtvrtá Američanka, Slavia deklasovala Ferencváros

Další týden zimní přípravy mají prvoligové kluby za sebou, Sparta potvrdila příchod Američanky Burkenroad, Slavia nasázela maďarskému Ferencvárosi devět branek. Dukla se připravovala v domácím prostředí, Lokomotivu Brno prověřili dva zahraničními soupeři.

Letenský celek v týdnu oznámil příchod čtvrté Američanky, Christina Burkenroad uspěla na testech a byla již plnohodnotnou součástí týmu na pětidenním soustředění v Třeboni. Čtyřiadvacetiletá rodačka z kalifornského pobřeží by měla zvýšit konkurenci v útočných řadách Sparty.

Celým jménem Christina Marie Burkenroad si v Americe zahrála za Orlando Pride, kde měla možnost nastoupit v útoku např. po boku slavné Alex Morgan. Zajímavostí je, že se v Orlandu potkala i s brankářkou Dorsey, která nyní hájí branku Sparty. Letenský celek však není první evropskou štací Christiny, naposledy totiž působila v týmu IK Grand Bodø z norské nejvyšší soutěže. Christina má za sebou těžký životní osud. Její matka zemřela, když jí byly pouhé čtyři roky. Otec trpěl depresemi. Rodina se pak dokonce ocitla bez domova a přespávala v autě.

Na závěr soustředění Sparťanky poměřily v Třeboni síly s žáky Dynama České Budějovice a na soupeře nestačily v poměru 2:3. Dvě branky si však za Spartu připsala testovaná Slovenka Mikolajová.

Již v týdnu se utkaly v dalším mezinárodním klání Slávistky s maďarským Ferencvárosem a sešívané se se soupeřem nemazlily. Na umělé trávě v Edenu se radovaly devětkrát, hattrick si na své konto připsaly Necidová s Kožárovou.

Dukla odehrála dva přípravné duely na domácí půdě, nejdříve Pražanky nestačily na dorostenky Slavie 2:3, následně podlehly mladším dorostencům Střešovic 1:9.

Lokomotiva Brno o víkendu odehrála pod vedením nového trenéra Vladimíra Bekera dva mezinárodní zápasy. V sobotu nestačily Moravačky na maďarský ETO Györ, kterému podlehly 3:5, v neděli pak doma remizovaly s rakouským Altenmarktem 0:0.

„Obě utkání měla svoji kvalitu, vyjma prvního poločasu s Altenmarktem, kde jsme hodně kazili přihrávky. Oproti minulému zápasu na Dukle jsme se zase posunuli dále. Pro holky to bylo těžké, protože utkání byla fyzicky náročná, ale holky vždy soupeřky fyzicky přehrály,“ hodnotil přípravu nový trenér Lokomotivy Beker.

foto: sparta.cz