18. 6. 2019

Starší žákyně Sparty a mladší žákyně Lokomotivy uspěly ve finále

Na finálových turnajích žákyň slavily ve starší kategorii hráčky pražské Sparty, v mladších žákyních braly zlato fotbalistky Lokomotivy Brno.

Finálový turnaj mladších žákyň proběhl v sobotu v pražských Satalicích. Domácí Sparta si v semifinále poradila s Viktorií Plzeň díky trefě Svobodové ze závěru utkání, z druhého semifinále postoupily hráčky Lokomotivy Brno, které porazily 5:1. Na výhře se dvěma trefami podílely Vojtěchová se Sladkou, pátý přesný zásah přidala Bartáková.

V duelu o třetí příčku se více dařilo plzeňské Viktorii, která po dvou gólech Sutnarové a jednomu přesnému zásahu Košikové porazila Pardubice 3:1. Finále pak bylo jednoznačnou záležitostí pro Lokomotivu Brno, ta porazila Spartu 4:0, když dvě branky dala Poláčková, po jednom gólu přidaly Vojtěchová se Sladkou.

Konečné pořadí – mladší žákyně:
1. Lokomotiva Brno H.H.
2. AC Sparta Praha
3. FC Viktoria Plzeň
4. FK Pardubice
Podrobnosti

V neděli pak proběhl finálový turnaj starších žákyň, který hostil Hradec Králové. V prvním semifinále zvítězila Slavia nad Lokomotivou Brno díky dvěma trefám Křivánkové 2:0, stejným výsledkem skončilo i utkání Sparty s domácím Hradcem, Pražanky do finále posunuly přesné zásahy Šťastné a Hlouchové.

Zápas o bronz začal lépe Hradec Králové, který dostala do vedení Hrušková, ovšem Lokomotiva dvěma slepenými góly Poláčkové s Pyclíkovou otočily na konečných 2:1. Finálové derby přineslo napínavou zápletku, když šla po gólu Hamplové v 16. minutě do vedení Sparta, ovšem Slavia za dvě minuty vyrovnala díky Pražienkové. Finále nakonec rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých byly úspěšnější letenské fotbalistky a braly tak zlato.