21. 3. 2021

Stašková řádila proti Fiorentině

Česká útočnice Andrea Stašková nastoupila v základní sestavě a díky dvěma přesným zásahům pomohla Juventusu k výhře 2:1 na půdě Fiorentiny.  

V 16. kole Serie A nastoupila Andrea Stašková v základní sestavě Juventusu a skvěle využila nabídnutou příležitost, kdy její hlavní konkurentka Girelli byla v minulých dnech zraněná. Česká útočnice vstřelila dvě branky a zajistila turínskému celku zisk tří bodů. „Cristiana už s námi měla několik tréninků a je v pohodě. Jsem ráda, že jsem dostala šanci a dobře ji využila. Mám obrovskou radost, že jsem mohla pomoci týmu k vítězství,“ prozradila Stašková.


Duel na půdě Fiorentiny to však lehký nebyl. „Utkání to nebylo jednoduché. Nepomáhal ani velký vítr, proti kterému jsme v prvním poločase hrály a možná bylo vidět po změně stran, že jsme takové unavenější. Zkoušely jsme na soupeřky tlačit, vstřelit další gól, abychom to měly jistější. To se sice nepovedlo, ale udržely jsme skvělý výsledek a máme radost z výhry,“ pokračovala střelkyně dvou branek, která byla vyhlášena hráčkou utkání.

Mladá útočnice českého národního týmu zažívá v Juventusu povedené období. „Cítím se o hodně lépe, dostávám více příležitostí na hřišti a více si věřím. Stále si postupně zvykám na soutěž, už ale vím, co očekávat a necítím na sebe takový tlak. To mi dost pomohlo, cítím se teď skvěle a doufám, že to bude pokračovat i nadále,“ sdělila Andrea Stašková.

foto: juventus.com