9. 11. 2020

Stašková u výhry Juventusu, ten zvládl boj o čelo

V italské lize vyšel boj o první místo lépe Juventusu s Andreou Staškovou, který porazil Sassuolo Kamily Dubcové. Radovala se také Eva Bartoňová, jejíž Inter Milán si poradil s Pink Bari, v Anglii slaví další výhru Kateřina Svitková s West Hamem.

Nedělní program sedmého kola italské Serie A přinesl boj o čelo tabulky, do kterého zasáhly i dvě české reprezentantky. Spokojenější po utkání byla Andrea Stašková s Juventusem, která naskočila do hry v 71. minutě. „Nezačaly jsme zrovna nejlépe a Sassuolo nás první poločas hodně tlačilo. Trenérka musela zvýšit hlas v kabině a provedla nějaké změny. Po přestávce jsme si šly za vítězstvím, bylo to vidět a nastřílely jsme čtyři góly. Dopadlo to pro nás tedy dobře, byla to velmi důležitá výhra o první příčku v tabulce,“ hodnotila výhru Bianconeri 4:0.

Kamila Dubcová nastoupila opět v základní sestavě Sassuola, to ale v Turíně nakonec domácím favoritkám podlehlo. „První poločas byl z naší strany dobrý, nepustily jsme Juventus do žádné nebezpečné situace a sami si vytvořily pár náznaků šancí. Začátek druhého poločasu se nám také povedl a škoda jen, že jsme nedaly gól. Bohužel po první inkasované brance ze standartní situace se naše hra zhoršila a domácí fotbalistky se dostaly do psychické výhody. Od té doby kontrolovaly dění na trávníku a přidaly další tři branky. Pro nás možná až příliš kruté skóre, ale nedá se nic dělat a musíme pokračovat dál v naší práci a soustředit se na další zápasy, které nás čekají,“ řekla k prohře česká záložnice.

Již v sobotu na sebe narazily další dvě české fotbalistky, když si Inter Milán v sestavě s Evou Bartoňovou poradil s Pink Bari, za který nečekaně po zranění nastoupila Gabriela Matoušková. „Nakonec jsme se s trenérkou a doktorkou domluvily, že do zápasu naskočím. Po více jak dvou měsících jsem měla za sebou jen tři tréninky, a tak to pro mě nebylo vůbec lehké. Ale vzhledem k tomu, že nám vypadla spousta hraček kvůli covidu, chtěla jsem nějak pomoci. Sice jsme prohrály, ale jsem ráda, že jsme to nevzdaly a bojovaly do poslední vteřiny,“ prozradila česká útočnice.

Inter zvítězil 3:0 a je s deseti body na sedmé příčce tabulky. „Měly jsme zápas celou dobu pod kontrolou, ale chyběl nám ještě trošku větší klid v předfinální a finální fázi. Každopádně jsem ráda za tři body, které jsme teď nutně potřebovaly získat,“ uvedla spokojená Eva Bartoňová.

Spokojená byla v neděli i Kateřina Svitková, která opět dostala důvěru trenéra v základní sestavě a byla tak u výhry West Hamu, který otočil vývoj skóre proti Birminghamu a zvítězil 2:1. „Důležité tři body. Byl to velmi těžký zapas. Soupeř bránil v bloku celý zápas a my se ho snažily prokombinovat. Dokázaly jsme si vytvořit několik šanci a dvě proměnily. Jsem šťastná za toto velmi důležité vítězství,“ hodnotila trojnásobná fotbalistka roku.

Další vítězství si připsal Ajax Amsterdam, Lucie Voňková ovšem pro utkání stále nebyla k dispozici. Po vypadnutí v kvalifikaci Ligy mistryň si ŽNK Split s Nikolou Hladíkovou spravil trochu chuť, když zvítězil v Neretvě 6:0. Česká fotbalistka do utkání ale nezasáhla. Ani Jana Petříková se s Carl Zeiss Jena na hřiště nepodívala, druhá Bundesliga je aktuálně přerušena.

foto: twitter.com/JuventusFCWomen