18. 1. 2021

Stašková u výhry Juventusu v italském Superpoháru

Česká útočnice Andrea Stašková již stihla v novém roce zvítězit s Juventusem v italském Superpoháru a turínskému celku pomohla dvěma trefami k postupu v poháru.

Juventus zahájil přípravu již před koncem roku a měl před sebou náročný program, který začal Superopohárem. „Proti Fiorentině je to vždy těžké utkání, bojujeme spolu o první příčky. Ve finále jsme si s nimi ale poradily 2:0, což bylo super. Z mého pohledu ale bylo těžší semifinále s AS Řím, který se na nás připravil dobře takticky a nedařilo se nám vstřelit gól. Hodně nás tlačily a šlo se do prodloužení, kde jsme rozhodly až v posledních minutách,“ sdělila Andrea Stašková.

Česká útočnice dostala větší šanci v následném pohárovém utkání proti s Pomiglianem, proti kterému se dvakrát trefila a přispěla k výhře 5:1. „Jsem ráda, že jsem dostala šanci. Cristiana Girelli se prosazuje každý zápas a je těžké ji samozřejmě střídat. Musím na sobě stále více pracovat, abych se dostala do základní sestavy,“ popsala mladá Češka.

Trénujeme každý den, ani jsme neměly žádné volno. Hodně cestujeme, na pohár jsme letěly do Neapole. Ale teď už mi trenérka dává více příležitostí a doufám, že tu šanci chytnu a ukážu ji, že také patřím do základní sestavy,“ věří Stašková, která o víkendu nastoupila do utkání proti Interu Milán v 73. minutě a byla u výhry 3:0, když asistovala u třetí branky.

„Nyní jsme se dočkaly volného dne, na spoluhráčkách už byla znát únava. Vstup do nového roku se povedl a víc jsem si nemohla přát,“ hodnotila úspěšnou první polovinu ledna česká útočnice.

foto: juventus.com