23. 9. 2020

Stašková: Už to trénuji delší dobu

České reprezentantky si v úterý poradily v kvalifikaci ME s domácím Polskem, na stadionu v Bílsku-Bělé se v 29. minutě krásně trefila Andrea Stašková.

Pro Český tým šlo o klíčové utkání v boji o druhou příčku v tabulce. „Nervozita je před každým zápasem, ale tenhle byl výjimečný a důležitý. Hrály jsme o všechno. Šly jsme do zápasu s tím, že za každou cenu musíme vyhrát! Jinak v týmu máme vždy skvělou atmosféru,“ popsala mladá útočnice.

Opět se svěřenkyním trenéra Karla Rady podařil úvod zápasu. „Už od první minuty jsme měly příležitost vstřelit gól, ale zápas jsme rozhodly první vstřelenou brankou až skoro po třiceti minutách. Samozřejmě jsme se zklidnily a chtěly udržet čisté konto až do konce,“ uvedla klíčový moment.

Stašková proměnila trestný kop do horního růžku a nedala domácí brankářce šanci. Celý reprezentační sraz střelbu pilovala. „Já to už trénuji delší dobu, vždy po tréninku zůstávám a nacvičuji. Teď mi to skvěle vyšlo. Zkouším více variant, ale na tuhle jsem si nejvíce věřila,“ řekla k povedené střele.

Zaváhání si nepřipouštěla. „V každém ligovém i reprezentačním zápase věřím ve výhru. Tady jde hlavně o týmovou práci a když nám to sedne, tak máme radost všechny. Byl to skvělý týmový výkon i velká podpora z lavičky,“ dodala útočnice reprezentace a italského Juventusu.