2. 9. 2019

Střevní nákaza v ženské reprezentaci, utkání s Polskem ohroženo

Reprezentace žen se připravuje na úterní utkání kvalifikace ME proti Polsku, které je na programu v Uherském Hradišti. Přípravu českému týmu však komplikuje střevní onemocnění.

„Důvody nevíme, ale už to začalo před pár dny v Moldavsku, kde jsme kvalifikaci začínali. Ze dne na den nám padají jak hráčky, tak členové realizačního týmu. Nejvíce to začalo až po návratu a řešíme vše s doktorem a hygienickou stanicí. Jsme v určité karanténě a je to pro nás nepříjemné,“ uvedl vedoucí týmu Tomáš Pešír.

„Vše řešíme s delegátkou a UEFA, které jsme předali aktuální informace a lékařskou zprávu, kterou nám poskytla hygienická stanice. Zde je jasně uvedeno, že je utkání potřeba zrušit, včetně dnešního oficiálního tréninku, který jsme tedy vynechali. Čekáme, jak bude probíhat další komunikace mezi námi, polskou stranou a UEFA,“ popsal situaci.

„Aktuální stav je takový, že jen šest hráček a polovina realizačního týmu neprošli probíhající infekční nákazou. Stav se mění každý den a nedokážeme říci, zda se počet v dalších hodinách nebude ještě měnit,“ sdělil lékař českého týmu MUDr. Petr Čechal.

Zdroj nákazy je neznámý. „V tento moment nedokážeme odhalit zjevnou událost, která to mohla způsobit. Příčinu momentálně řešíme teoreticky, další nové případy s neurčitým průběhem přibývají. Řešíme aktuální potíže rehydratací, dietním režimem a léčbou průjmovitých onemocnění. Jedna členka realizačního týmu skončila na infuzní terapii,“ prozradil doktor.

„Čekáme na výsledky agens, které by měli přijít v řádu hodin či dní z hygienické stanice. Počet zdravých hráček není aktuálně dostatečný a nevíme, zda dnešní večer či zítřejší ráno bude dramatické či ne,“ uzavřel MUDr. Petr Čechal.

Aktuální informace přineseme v dalších hodinách.

Termíny utkání kvalifikace ME 2021:
03.09.2019 17:30  Česká republika – Polsko (Uherské Hradiště, MFS M. Valenty)
08.10.2019             Česká republika – Španělsko (Praha, Ďolíček)
07.11.2019              Ázerbájdžán - Česká republika
13.04.2020              Španělsko – Česká republika
05.06.2020              Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020              Česká republika – Moldavsko
22.09.2020              Polsko – Česká republika