17. 10. 2021

Studentky UEFA B licence zvládly závěrečné zkoušky

V pátek 15.10. byl zakončen první kurz UEFA B licence pouze pro ženy, který na pražském Strahově úspěšně absolvovalo 19 studentek. Po roce dlouhém a přerušovaném studiu byla většina studentek připuštěna k závěrečné zkoušce, kterou úspěšně zvládly.

První kurz UEFA B licence byl plánován na podzim 2020 a jeho zakončení z kraje roku 2021, ovšem situace kolem COVID-19 nedovolila absolvovat studium v prezenční formě, účastnit se společných srazů a trávit čas na hospitacích. „Ač situace nebyla jednoduchá v žádném kraji, zvládli jsme dokončit teoretickou část studia v distanční formě, sledovali jsme tréninky online a společně je rozebírali. Dokonce si troufnu říci, že to má své velké výhody, vidět trénink na videu a mít možnost se k určitým situacím vracet hned zpětně. Jakmile byla možnost se potkávat, začali jsme dokončovat praktickou část výuky na hřišti a zároveň absolvovat i metodické výstupy, během kterých trenérky vedly trénink samy se sebou na určitá témata tréninkové jednotky. Během září jsme dokončili poslední blok a jsem nadšen, že jsme uplynulý pátek společně uzavřeli studium. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na celém kurzu a pomohli tak inspirovat a obohatit další trenérky, které udělaly krok ve své trenérské kariéře," shrnul lektor FAČR Jakub Kowolowski. 

Všechny frekventantky, které se dostaly až k závěrečné zkoušce, své studium úspěšně zakončily před komisí složené z Jakuba Kowolowského, Dušana Bindera a Tomáše Kulvajta. Každá z trenérek získala diplom a průkaz licence UEFA B. 

Vzdělávání trenérek však nekončí. „Do konce roku plánujeme otevřít ještě kurz FAČR C licence pro začínající trenérky, který by měl být otevřen v prosinci 2021. O otevření dalšího stupně UEFA C licence a UEFA B licence ještě jednáme, nejbližší termín spadá do června 2022," řekl na závěr Kowolowski. 

Seznam úspěšných absolventek UEFA B licence:

Bačkovská Adéla
Černá Dominika
Dinh Thanhová Kim
Divišová Kateřina
Divišová Petra
Fojtíková Veronika
Juráková Veronika
Koubová Tereza
Kulhánková Denisa
Mastníková Martina
Němcová Leona
Nepokojová Pavlína
Nováková Daniela
Pomijová Barbora
Pouvová Šárka
Sloupová Hana
Vlastníková Markéta
Žáková Tereza
Žilinská Martina