21. 1. 2021

Svitková se poprvé trefila za West Ham

Česká záložnice Kateřina Svitková se ve čtvrtek poprvé radovala z gólu v dresu West Hamu. Trojnásobná fotbalistka roku londýnskému celku dopomohla k postupu do semifinále ligového poháru.

Kateřina Svitková do West Hamu přestoupila v létě loňského roku, ve čtvrtek se poprvé radovala ze vstřelené branky. „Vzhledem ke zranění a odehraným minutám mi čekání na první gól až tak dlouhé nepřišlo. Samozřejmě jsem byla zvyklá dávat každý zápas gól, ale tohle je jiná liga a hlavně ode mě trenéři vyžadují jiný styl hry, než který jsem byla zvyklá hrát ve Slavii. Za gól jsem samozřejmě ráda, ale radši jsem za první výhru v letošním roce a postup do semifinále poháru,“ okomentovala čtvrteční úspěch proti Durhamu.

„Utkání nebylo jednoduché, což jsme ale očekávaly. Soupeř byl fyzicky dobře připravený a do prvního gólů to bylo vyrovnané. Po první brance už se naše hra uklidnila a měly jsme další šance. Nakonec jsme daly tři góly, ale mohly jsme jich dát víc. Hlavní ale je výhra a postup,“ popsala česká reprezentantka.

West Ham převzal před koncem roku nový trenér Olli Harder. „Vyžaduje úplně jiný styl hry než předchozí. Hrajeme na tři vzadu a na halfbeky, přičemž jsem si v neděli levého halfbeka poprvé v životě zahrála. Myslím si, ze jeho styl dává hlavu a patu a je vidět progres. Chce to ještě chvíli čas, než si to vše sedne. Jeho vedení tréninku mi hodně připomíná tréninky u kluků ve Viktorií Plzeň, takže jsem s tím velice spokojena,“ prozradila Svitková.

Ta zažila jedno z nejpovedenějších utkání na ostrovech, ke vstřelené brance přidala i jednu asistenci. „Ještě utkání proti Readingu v poháru bylo povedené, ale co se tyče statistik, tak určitě dnešní utkání bylo zatím nejlepší. Ale rozhodne ještě nekončím,“ řekla jasně. Už o víkendu čeká West Ham další duel. „V neděli hrajeme na Arsenalu od 11 hodin českého času. Diváci si mohou stáhnout aplikaci The FA Player, kde jsou všechna živá i odehraná utkání, sestřihy a rozhovory,“ pozvala Kateřina Svitková české fanoušky ke sledování.


foto: instagram.com/westhamwomen