24. 10. 2016

Těsná prohra žen i v odvetě

Ženská reprezentace v pondělí podruhé změřila síly v přípravě se Slovenskem. Po páteční těsné prohře 2:3 svěřenkyně trenéra Krejčíka v Popradu prohrály i odvetu 0:1.

Jak předeslal trenér Krejčík, v sestavě došlo k několika změnám a šanci dostaly další hráčky širokého kádru. V prvním poločase ovšem diváci branku neviděli a do šaten tak oba celky odcházely za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase došlo v obou výběrech k několika změnám a bohužel do vedení šly domácí hráčky. Na konci rychlého brejku byla Škorvánková a podél Vaníčkové poslala míč v 74. minutě do sítě. V závěru mohla srovnat Matoušková, ale brankářku nepřekonala, a tak utkání nakonec rozhodla pouze jediná branka.

Promarnili jsme první poločas, naše šance jsme nedokázali využít a prakticky jsme soupeře do žádné vážnější příležitosti nepustili. Věděli jsme, že si musíme pohlídat rychlé protiútoky soupeře a do šedesáté minuty jsme to měly pod kontrolou. Některé hráčky na sebe upozornily a můžeme přemýšlet o jejich zařazení v dalších utkáních. Dali jsme příležitost také dalším hráčkám, po prostřídání však byla vidět určitá nesehranost. Ve druhém poločase jsme si také vytvářeli šance, ale nedokázali jsme je dotlačit do konce. V 74. minutě jsme bohužel jeden protiútok neuhlídali a inkasovali. Hráčky byly aktivní, dohrávali jsme souboje, do vápna jsme byli nebezpeční, obrana to slušně držela. Dvojzápas tedy splnil účel, kdy jsme viděli další hráčky, výsledkově jsme si to však představovali jinak,“ uvedl po odvetném utkání na Slovensku trenér českého týmu Stanislav Krejčík.

Utkání jste mohli sledovat živě:


Statistika zápasu

Slovensko – Česká republika 1:0 (0:0)

Přípravné utkání žen, hráno v Popradu
Branka: 74. Škorvánková
ČR: Vaníčková – Juračková, Sedláčková J., Sedláčková N., Kladrubská (46. Dlasková) – Strnadová (64. Jarchovská), Krejčiříková (58. Stárová), Bužková, Chlastáková (58. Janků) – Hloupá (81. Dědinová), Martínková L. (64. Matoušková)