1. 3. 2022

Trenér Rada kvituje těžké zápasy žen na turnaji v USA

Národní tým žen absolvoval ve druhé polovině února na území Spojených států amerických prestižní turnaj SheBelieves Cup.

Tým vedený trenérem Karlem Radou si na něm připsal bezbrankovou remízu s hvězdným domácím výběrem a následně po porážce s Islandem (1:2) dokázal uhrát remízu také s Novým Zélandem. Češky na turnaji zanechaly dobrou stopu a trenér byl s přístupem svých svěřenkyň spokojený.

„Hlavně ze sportovního hlediska to pro nás byl obrovský přínos. Jako trenér chci hrát vždy těžká utkání a jsem rád, že to se nám v Americe splnilo. Všechny tři zápasy měly svou kvalitu a my jste tak mohli získávat zkušenosti pro další kvalifikační boje," řekl trenér Karel Rada po návratu svého týmu zpět do České republiky.

Pomyslný vrchol turnaje přišel hned v úvodu, kdy se česká národní reprezentace střetla s nejlepším týmem světa.

„Američanky svou sílu ukázaly především v dalších dvou zápasech, když dokázaly nad Islandem i Novým Zélandem vyhrát vysokým rozdílem 5:0. Naše remíza 0:0 tak měla velkou cenu, a především to byla pro hráčky velká zkušenost. I když naše hra byla v tomto zápase postavená především na defenzivě, byli jsme velmi spokojeni," řekl český kouč k zápasu proti Spojeným státům americkým.

 

V rámci turnaje se český tým střetl dále také s Islandem, se kterým hraje v právě probíhající kvalifikaci o mistrovství světa.

„Na Islandu jsme v kvalifikaci prohráli sice 0:4, ale náš výkon tehdy nebyl vůbec špatný. Doplatili jsme na chyby v defenzivě a na nedůslednost v naší hře. Nyní v Americe jsme byli v zápase lepším týmem, ale opět nás zradilo zakončení. Nakonec jsme tak utkání také prohráli. Každopádně jsme se ale přesvědčili o tom, že s Islandem dokážeme hrát vyrovnané duely a věříme, že v kvalifikaci v domácím prostředí uspějeme a vyhrajeme," dodal Karel Rada.

Národní tým žen se ze svého turné po Americe vrátil až s jednodenním zpožděním, které bylo zapříčiněné špatným počasím.

„V den, kdy jsme měli odlétat, se počasí nečekaně zhoršilo. Nasněžilo a navíc vznikla ledovka. Letadla tak nemohla startovat a museli jsme v Americe zůstat o jeden den déle. Domů jsme tedy dorazili o den později, avšak důležité bylo hlavně to, že jsme vše zvládli bez problémů a že jsme dorazili v pořádku," uzavřel ohlédnutí za turnajem v USA trenér Rada.