20. 8. 2021

UEFA Playmakers Disney – Otázky a odpovědi

Fotbalová asociace ČR ve spolupráci s UEFA přichází s unikátním projektem UEFA Playmakers Disney. Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi, které jsou s projektem spojeny.

Pro koho je projekt určen?

UEFA Playmakers Disney je určen pro dívky se zájmem o sport a fotbal, kterým je 5 - 8 let, tzn. ročníky 2013 - 2016. Není důležité, aby byly dívky jakkoliv sportovně či fotbalové nadané – jediné, na čem záleží, je, aby se nadchly pro hravé spojení pohybu a sportu obecně se světem pohádek Disney.

Kde bude aktivita probíhat?

Projekt bude probíhat v celkem 30 Centrech Playmakers, která jsou rozmístěna po celé České republice. Tato centra disponují jak venkovními hřišti, tak tělocvičnami, aby mohla aktivita probíhat za každého počasí. Konkrétní seznam Center Playmakers pro období podzim 2021 naleznete zde.

Kdo bude projekt v daných Centrech Playmakers pořádat?

Aktivitu v jednotlivých Centrech Playmakers zajišťují tzv. UEFA Playmakers Deliverers, tedy speciálně vyškolení pedagogové s certifikátem UEFA, kteří dbají na potřeby dívek a nenásilnou formou zajistí spojení sportu a pohádkových příběhů Disney.

Jak dlouho projekt trvá a kolik se za účast v něm platí?

Projekt UEFA Playmakers Disney je vypsán na půlroční období, aktuálně tedy na období podzim 2021. V každém Centru Playmakers se bude konat celkem 8 - 10 bloků, z nichž první je načasován na pracovní týden začínající 20. září. Za účast dívky v projektu se hradí částka 500,- Kč za celé období (8 - 10 bloků).

Co je obsahem jednotlivých bloků projektu?

Program bloků je vytvořen na základě 3 hlavních pilířů, kterými jsou pohybové schopnosti, životní dovednosti a fotbalové dovednosti – vše hravou a zábavnou formou.

Kolektivu dívek je pedagogem předčítán příběh ze světa Walta Disneyho. Jakmile v příběhu dojde k pasáži, v níž jeho hrdinové podnikají fyzickou aktivitu, předčítání je přerušeno a dívky podobnou aktivitu podstupují ve skupinkách v tělocvičně Centra Playmakers. Dívky jsou tak zábavnou formou přeneseny do příběhu Walta Disneyho a mohou se s jeho hrdiny díky dané pohybové aktivitě ještě více ztotožnit a užít si radost z pohybu v prostředí svých vrstevnic a kamarádek.

Co dívky za účast v projektu obdrží?

Každá přihlášená dívka do projektu UEFA Playmakers Disney v období podzim 2021 obdrží speciální sportovní balíček obsahující gymsack, láhev na pití, malý fotbalový míč, sportovní tričko, pastelky a gumový náramek. To vše v barvách UEFA Playmakers Disney.

Co se stane po vyplnění přihlášky?

Poté, co jako zákonný zástupce dívky vyplníte přihlášku do projektu UEFA Playmakers Disney, zkontaktuje Vás co nejdříve kontaktní osoba za dané Centrum Playmakers, jenž Vám sdělí detailní informace týkající se přesné adresy sportoviště a termínů, kdy budou jednotlivé bloky probíhat. V případě Vašeho nadále trvajícího zájmu o projekt Vám následně bude zaslána faktura k úhradě částky 500 Kč, po jejímž uhrazení bude mít dívka předplaceny všechny lekce období podzim 2021.