26. 3. 2019

UEFA se spojila s Millie Bobby Brown, aby podpořila dívčí a ženskou fotbalovou kampaň

Nejnovější ambasadorkou velmi úspěšné kampaně UEFA Together #Weplaystrong se stala Millie Bobby Brown, britská herečka, dvakrát nominovaná na cenu Emmy. Doufá, že bude inspirovat dívky po celé České republice, aby hrály fotbal.

Millie, která ukázala svou podporu dívčímu a ženskému fotbalu a je také vzorem pro všechny mladé dívky po celém světě, vypověděla, jak jako malá dívka vyrůstala kopáním do míče se svojí fotbalově založenou rodinou. „Vyrůstala jsem s fotbalem, takže jsem byla opravdu nadšená, když mě UEFA oslovila, abych se připojila k týmu. To, co miluji na Together #Weplaystrong kampani, jsou její hodnoty – nesoustředí se pouze na fotbal, ale také na přátelství, budování důvěry, týmové práce a rovnosti,“ řekla Millie.


Aby se toto partnerství potvrdilo, Millie překvapila několik dívek na londýnském stadionu ve Wembley na jednom z „celoživotních“ tréninků. „Zakopat si s holkama bylo opravdu skvělé a zábavné. Bylo to úžasné být součástí týmu, kde cítíte tak silný pocit jednoty. I když jsem byla trochu nervózní, zapojit se do fotbalového tréninku po delší době, tak jsem si to moc užila a určitě bych doporučila každé dívce, aby si aspoň na chvíli zkusila zahrát fotbal,“ pokračovala Millie.

Prostřednictvím kampaně Together #Weplaystrong si UEFA klade za cíl učinit fotbal více kulturně relevantním ambiciózním pro dívky, které jsou v dospívajícím věku. To je nedílnou součástí pětiletého strategického plánu UEFA, aby se fotbal stal sportem číslo jedna pro dívky a ženy ve všech 55 národních asociacích.

Chcete-li sledovat, jak se Millie účastní fotbalového tréninku pořádaného UEFA, zamiřte do: Bit.ly/WPSMillieMedia.

Pro více informací ohledně kampaně Together #Weplaystrong, navštivte http://www.weplaystrong.org.