30. 11. 2021

Utkání žen proti Bělorusku bylo odloženo, v týmu soupeře jsou pozitivně testovaní na Covid-19

Reprezentace žen nemůže odehrát utkání kvalifikace MS 2023 proti Bělorusku v původním termínu, tj. v úterý 30. 11. 2021 od 17:00 hodin. 

Kvůli několika pozitivním testům na Covid-19 v týmu Běloruska totiž hygienické autority rozhodly o přetestování hostující výpravy a teprve po těchto výsledcích se bude moci začít řešit osud samotného utkání.

Tým Běloruska byl po příletu do České republiky kompletně 27. listopadu negativně testován, další pondělní test s úterními výsledky ale už v týmu českého soupeře odhalil tři pozitivní případy. Hygienické autority následně rozhodly o zrušení utkání v původním termínu a o přetestování celého běloruského týmu.

„Pro náš tým je to samozřejmě komplikace, i vzhledem k tomu, že měl již končit reprezentační sraz a hráčky se měly rozjet zpět do svých klubů. Samozřejmě ochrana jejich zdraví je v tomto případě ale tou hlavní prioritou,“ říká k nastalé situaci trenér reprezentačního výběru Karel Rada.

Pozitivně testované hráčky byly hned po výsledcích testů izolovány na hotelu a nyní se bude čekat na kompletní přetestování zbývajících členů běloruského týmu. Výsledky by měly být známé až v pozdních nočních hodinách, následně se v komunikaci obou stran s UEFA rozhodne o osudu plánovaného kvalifikačního zápasu.

Česká fotbalová reprezentace žen má zatím v kvalifikaci MS 2023 ze čtyř zápasů pět bodů, naposledy v sobotu remizovala na domácím hřišti s favorizovanými Nizozemkami 2:2.