13. 5. 2022

V divoké odvetě WU15 se Slovenskem opět remizovala

Reprezentantky do 15 let remizovaly se Slovenskem i v odvetě, na půdě soupeře se zrodila remíza 3:3.

V prvním poločase byly domácí fotbalistky nebezpečnější, ale do vedení šly Češky. Po rozehraném rohovém kopu v 36. minutě střílela do břevna Truksová a z dorážky se radovala Černá. Slovenky však ještě před přestávkou vyrovnaly, když se za obranu dostala Gondová a proti brankářce Chumanové se nemýlila.

Po změně stran Slovensko otočilo vývoj skóre, když se trefila Horváthová. Na druhé straně mohla srovnat Navrátilová, ale míč zamířil do břevna domácí branky. Ovšem Česká hráčka byla při zakončení faulována a nařízený pokutový kop s přehledem proměnila Horešovská. V 58. minutě už ale opět Slovenky vedly, hlavou se prosadila Kramlíková. Češkám se však podařilo srovnat, také hlavou se trefila Němečková a i druhé měření sil skončilo remízou.

„Do odvety se Slovenskem jsme šly s taktikou vysokého presinku a s cílem kombinační hry, včetně konstruktivní rozehry. Bohužel kvůli velkému nasazení, bojovnosti a tvrdosti soupeře jsme se prakticky v prvním poločase do žádné kombinace nedostaly, i v tomto utkání jsme prohrávaly osobní souboje a nedokázaly se vypořádat s důrazem soupeřek. Musím i dnes vyzdvihnout výkon brankářky, v obou zápasech nás dokázaly podržet. V tomto dvojutkání jsme chtěly rozdělit zátěž mezi všechny hráčky a dát jim tak podobnou minutáž, což se nám na rozdíl od soupeře podařilo. Slovensko nastoupilo v obou utkáních v silné sestavě a šest hráček pak dostávalo křeče. Myslím si, že tyto zápasy jsou právě proto, aby širší kádr získal zápasové zkušenosti, a to se nám podařilo. Druhý poločas byl poněkud divoký, často se přerušovalo. Postupně jsme začaly získávat kontrolu nad hrou, ale právě kvůli zmiňovanému přerušování jsme se nedostaly do tempa. Jsem velmi spokojená, že jsme daly tři góly, navíc na půdě soupeře a musím pochválit hráčky především za bojovný výkon v druhém poločase. Závěrem přeji hráčkám hodně fotbalových úspěchů a věřím, že některé svými výkony osloví trenéra reprezentace ve vyšší věkové kategorii,“ shrnula druhé střetnutí i celé dvojutkání trenérka Česka Eva Šmeralová.

Přípravné utkání

Slovensko WU15  - Česko WU15 3:3 (1:1)

Branky: 39. Gondová, 48. Horváthová, 58. Kramlíková - 36. Černá L., 52. Horešovská (pen.), 64. Němečková
Sestava ČR: Chumanová – Cabalová (41. Suská), Chládková, Černá (46. Smejkalová), Mikulčíková (41. Slaninová) – Krupníková, Horešovská (58. Kroupová L.), Truksová (50. Holubová) – Vojtěchová (41. Navrátilová), Trachtová (41. Němečková), Kundrtová