9. 9. 2021

V Edenu se radoval Arsenal, Slavia v LM nepostupuje

Londýnský Arsenal byl nad síly Slavie i v odvetě druhého kola Ligy mistryň a po výhrách 3:0 a 4:0 postupuje do skupinové fáze, vršovický výběr v letošním ročníku skončil.

Arsenal si přivezl do Edenu tříbrankový náskok z domácí půdy a v prvním poločase držel míč na svých kopačkách. Slávisty svými nepřesnostmi bohužel přicházely o získané míče, a tak se hrálo spíše před brankou sešívaných. Velké šance si ale soupeřky nevypracovaly, s největší příležitostí si ve 36. minutě poradila proti Miedema včasným vyběhnutím Lukášová.

Po hodině hry bohužel přišla první branka ve slávistické síti, když se prosadila útočnice Miedema. Nizozemská kanonýrka ve službách londýnského klubu však přidala ještě dvě branky a oslavila hattrick. Čtvrtou a poslední branku inkasovala z pokutového kopu, když přesně mířila Little.

Slavia tak v letošním ročníku končí svoji cestu ve druhém kole, do základních skupin se podívá Arsenal. „První půli a začátek druhé jsme odehrály kompaktně a dobře do obrany. Škoda chyb v přechodové fázi, mohly jsme víc držet míč. Jsem ráda, kolik přišlo diváků a jak nás podporovali. Je škoda, že to takhle skončilo, ale Arsenal je opravdu kvalitní,“ uvedla pro slavia.cz brankářka sešívaných Olivie Lukášová.